SOS DLA KSIĄŻKI we Wrocławiu

Redakcja
14.07.2017 15:48
A A A
książka

książka (redakcja)

Księgarnia BETA w Centrum Handlowym ASTRA we Wrocławiu stworzyła i realizuje autorski program SOS DLA KSIĄŻKI.

Księgarnia BETA w Centrum Handlowym ASTRA zaprasza pomiędzy półki! Dla wszystkich na hasło RADIO POGODA 10% rabatu.

Księgarnia BETA już od kwietnia tego roku prowadzi działania pod nazwą SOS DLA KSIĄŻKI, które pokazują, że czytanie nie jest nudne i że księgarnia to nie tylko miejsce, gdzie kupuje się książki.

Księgarnia BETA wyruszyła na osiedla i do szkół z Pogotowiem Czytelniczym - miejscem zabawy oraz relaksu z książką. Na wygodnych leżakach z dobrą książką można spędzić długie godziny i tak było na festynach osiedlowych i szkolnych, na których zjawiło się Pogotowie Czytelnicze.
Książka to nie tylko czytanie, to uruchamianie wyobraźni, kreatywności, rozwoju - dlatego podczas festynów uczestnicy kreowali zakładki, okładki oraz tworzyli własne historie.

W księgarni miały miejsce spotkania tematyczne różnych grup zainteresowań: klubu przemawiania publicznego, klubu startupowego, klubu seniora, klubów miłośników książek ze szkół itp. Podczas spotkań okazało się,że książki są nieustającym źródłem inspiracji i informacji, jak również dobrej rozrywki. Pozytywny wniosek, jaki pozostał po spotkaniach był taki, że nie trzeba rozdzierać szat nad stanem czytelnictwa w Polsce, ale pokazać że czytanie jest zabawą, jest modą, jest potrzebne.

1
Redakcja

Jednym z elementów wspierających kampanię jest również aplikacja ZACZYTANI dostępna w Google Play pełniąca szereg informacyjnych oraz edukacyjnych funkcji: nowości księgarskie, informacje o odbywających się w księgarni spotkaniach, jak również zaproszenie do konkursów. Odwiedzający Księgarnię BETA w Astrze mieli również możliwość sprawdzić się w quizach wiedzy o książce, bohaterach książek.

Bardzo skuteczną metodą zaciekawiania książką okazały się konkursy rozpropagowane zarówno w szkołach, jak i wśród mieszkańców okolicznych osiedli, rozreklamowane poprzez media, poprzez profile społecznościowe. Dzięki konkursom: fotograficznemu "Z książką Ci do twarzy" oraz filmowemu "Śladami superprodukcji" można było przekonać się, jak ich uczestnicy obdarzeni są wyobraźnią i poczuciem humoru. I jak lubią książki!


Ponadto wciąż trwają konkursy, w których do wygrania nie tylko książki:
1. ZAKOCHAJ SIĘ W KSIĄŻCE - sfotografuj się z książką w ciekawy sposób i wyślij zdjęcie na adres biuro@emage.pl
2. ŚLADAMI SUPERPRODUKCJI - sfilmuj telefonem komórkowym ulubioną scenę z książki i wyślij film na adres
biuro@emage.pl. Do wygrania

Działa również mobilne POGOTOWIE CZYTELNICZE! Jeśli w Twojej dzielnicy brakuje miejsca na relaks z książką, poinformuj nas o tym,
a zjawimy się z całym pakietem ciekawych książek i relaksującym kącikiem czytelniczym.

http://www.beta-ksiegarnia.pl/

SŁUCHAJ RADIA POGODA