Rena Rolska- nostalgiczna pieśniarka o której wciąż się pamięta

23.06.2016 09:57
A A A
Rena Rolska / fot.youtube.com

Rena Rolska / fot.youtube.com (youtube.com)

Wiele jej piosenek do dziś jest pamiętanych przez słuchaczy mimo, że od 1981 roku nie zaśpiewała ani razu. Mowa o artystce, która z nostalgią wraca do dziecięcych czasów, nie lubi swojego imienia i charakteryzuje się wielką pogodą ducha.

Twórczość Reny Roskiej przepełniona jest piosenkami, które mają nieść ze sobą przekaz dla odbiorcy- podczas rozmowy w Radiu Pogoda stwierdziła, że ma on zależeć od jego osobistych preferencji. Artystka upatruje piękna przede wszystkim  w tekście a nie melodii, która tak naprawdę jest tłem- tak naprawdę słowa były i są dla niej najważniejsze. Jak stwierdziła podczas wywiadu udzielonego naszej stacji kiedyś twórcom chodziło o coś zupełnie innego niż w obecnych czasach . Co prawda niektóre spośród jej utworów mają bardziej taneczną otoczkę, jednak sama wykonawczyni kładzie największy nacisk na przekaz.

Sama artystka nie jest w stanie określić, ile piosenek rzeczywiście nagrała, jednak każda z nich była i jest dla niej niezwykle ważna. Mimo niezliczonej ich liczby wiele osób do dziś nuci jej przeboje, np. "Nie oczekuję dziś nikogo" z 1960 roku czy "Piosenka prawdę Ci powie" wydaną w 1961.

Oprócz śpiewu występowała także w kabarecie, gdzie także odnosiła spore sukcesy. Podczas rozmowy w Radiu Pogoda pada stwierdzenie, że najbardziej ceniła sobie występy dla kameralnej publiczności- wtedy mogła w pełni odczuć z nią kontakt. Nostalgicznie wspomina czasy, gdy przebywała na estradzie. Jak przyznała podczas wywiadu w naszej stacji niestety nie może powrócić do śpiewania- powodem tego są jej problemy ze strunami głosowymi.

Mimo wielu nagród oraz odbytych podróży cały czas ma niezrealizowane marzenia, jednym z nich jest wyjazd do Australii. Przez całe życie pozostała optymistką, która cieszy się życiem i wykazuje wiarę w drugiego człowieka.

Rena Rolska mimo upływu lat pozostała dla wielu ideałem i zapewne tak pozostanie jeszcze na długie lata.

SŁUCHAJ RADIA POGODA