Do wygrania "Cyfrowy świat seniora"

30.01.2017 09:58
A A A
'Cyfrowy świat seniora' / mat.pras.

'Cyfrowy świat seniora' / mat.pras. (mat.pras.)

We wtorek 31 stycznia i w środę 1 lutego na antenie Radia Pogoda będą do zdobycia kiążki "Cyfrowy świat seniora".

Masz 60, 70, 80 lat i uważasz, że komputer nie jest dla Ciebie? Jesteś w błędzie! Internet pomoże Ci odnowić dawne znajomości, zrobić zakupy, zapisać się do lekarza czy porozmawiać z mieszkającymi daleko wnukami. O tym, że komputer i Internet to nie tylko narzędzia dla młodych, przekonuje się coraz więcej seniorów, którzy na co dzień korzystają z dobrodziejstwa Internetu. Jak sami podkreślają najtrudniej jest zacząć, ale dla chcącego nic trudnego.

Ogromną pomoc dla seniorów, którzy chcą nauczyć się korzystania z komputera i poruszania się w Internecie będą książki "Cyfrowy świat seniora" które będą do wygrania w Radiu Pogoda, a także dołączone zostaną do "Gazety Wyborczej". To swoiste przewodniki, które w jasny sposób podpowiedzą krok po kroku,  jak opanować komputer.

We wtorek 31 stycznia ukaże się część 1: Ty i Twój komputer. Dzięki części pierwszej nauczysz się podstaw obsługi komputera. Dowiesz się, jakie są najistotniejsze komponenty komputera, czym jest system operacyjny oraz aplikacje. Pokażemy również m.in. jak działa pamięć przenośna.

W środę 1 lutego ukaże się część 2: Ty i Twój Internet. W drugiej części pokażemy jak wysyłać wiadomości mailowe i rozmawiać ze znajomymi za pomocą czatu. Dowiesz się, jak zapłacić rachunki nie wychodząc z domu oraz jak sprzedawać przedmioty na aukcjach w Internecie.

Sprawdź, jak łatwo opanować komputer i uniknąć zagrożeń czyhających na nieostrożnych użytkowników sieci. Książki "Cyfrowy świat seniora" we wtorek 31 stycznia i w środę 1 lutego do zdobycia w konkursie w Pogodnym Poranku, a także do nabycia z "Gazetą Wyborczą".

SŁUCHAJ RADIA POGODA