- 1.
5 polskich piosenek o wiośnie!
- 2.
Oto 10 najpiękniejszych piosenek o miłości!
- 3.
10 najlepszych utworów Czesława Niemena!
- 4.
6 najlepszych piosenek Anny German!
- 5.
Dziś świętujemy 81 urodziny Haliny Kunickiej!
- 6.
Ewa Wachowicz zdradziła przepis na swoją ulubioną szarlotkę!
- 7.
Już teraz słuchaj Radia Pogoda w Gdańsku!
- 8.
Poznaj zalety Ogólnopolskiej Karty Seniora!
Każdego dnia w naszym kraju 500 nastolatków zaczyna palić papierosy, rocznie to aż 180 tysięcy nowych ofiar nałogu. Aż połowa dzieci w wieku 12 - 16 lat ma już za sobą inicjację tytoniową, a młodym ludziom wystarczy nawet jeden papieros, aby się uzależnić. Nałóg jest dla nich nieporównywalnie bardziej szkodliwy niż dla dorosłych: papierosy nie tylko wpływają na zdolność koncentracji, nauki ale także dewastują organizm młodego człowieka. Co więcej, osobom które wcześnie zaczynają palić, zdecydowanie trudniej jest później zerwać z nikotyną.
Obejrzyj film!
Dlaczego problem palenia papierosów wśród młodzieży jest tak ważny?
- Problem palenia papierosów wśród młodzieży jest ciągle aktualny - dzieci zaczynają eksperymentować z paleniem już w V i VI klasie podstawówki (źródło: Min. Zdrowia), a w wieku 13 lat już ponad połowa z nich przynajmniej raz spróbowała papierosa (źródło: WHO)
- Codziennie w Polsce papierosa po raz pierwszy próbuje 500 nieletnich chłopców i dziewcząt. W skali roku to 180 tys. młodocianych, którzy wypalają rocznie ok 4 mld sztuk papierosów.
- Obecnie pod względem liczby palących 15-latków wyprzedzamy prawie wszystkie kraje europejskie. Gorzej od nas wypadają tylko: Rosja, Albania i Łotwa.
- Palenie szkodzi bardziej dzieciom niż dorosłym, powoduje wśród palących młodocianych 2-krotnie częściej chorobę niedokrwienną mięśnia sercowego niż u niepalących, jest przyczyna astmy, duszności i wielu innych groźnych chorób.
- Młodzi palący maja gorsze wyniki w nauce (raport UCLA) gdyż palenie wpływa rozwój kory przedczołowej mózgu.
- W 99% przypadków osób uzależnionych od narkotyków, palenie tytoniu było pierwszym tego typu doświadczeniem i bramą do świata innych uzależnień.
- W Austrii po wprowadzeniu podobnych programów profilaktycznych częstość palenia u 15-latków udało się ograniczyć o 50%.
Ważnym elementem kampanii jest film edukacyjny, którego premiera odbyła się 10.01.2018 w kinie Atlantic w Warszawie. Film przygotowany jest w formie dokumentu, w którym wystąpili m.in. Natalia Lesz, obecna Miss Polonia i Mister Polski, Maciek "Gleba" Florek i inni.
Fundacja Aflofarm
Wierzymy głęboko w potrzebę przeprowadzenia tej akcji, jesteśmy osobiście zaangażowani w walkę z paleniem. W swoim najbliższym otoczeniu wśród rodziny i znajomych widzimy do jakich zmian zdrowotnych i życiowych tragedii mogą prowadzić takie uzależnienia. Jest to dla nas coś więcej niż zwykła kampania i nie traktujemy jej w sposób komercyjny, lecz myślimy o niej w kategoriach odpowiedzialności i misji, jaka spoczywa na naszej firmie w obszarze inwestowania w zdrowie kolejnych pokoleń młodych Polaków.
Więcej na temat akcji "Nie Spal się na starcie" znajdziecie na stronie: www.niespalsienastarcie.pl
Serdecznie zapraszamy do udziału!