Co warto zabrać ze sobą do auta na majówkę?

Pies w samochodzie

Przed wyjazdem na majówkę koniecznie sprawdźmy wyposażenie naszego pojazdu.

Każdy samochód, którym się poruszamy powinien być wyposażony w 3 podstawowe rzeczy: gaśnicę, trójkąt ostrzegawczy i apteczkę samochodową, w której powinny znaleźć się przedmioty pozwalające udzielić pierwszej pomocy.

Dodatkowo warto zabrać ze sobą: koło zapasowe, podnośnik, klucz do mocowania kół, latarkę oraz kamizelkę odblaskową przydatną na drodze w czasie awarii. Przydatnym może się również okazać zestaw głośnomówiący - pamiętajmy, że wolne ręce i swobodne ruchy to warunek dobrego panowania nad kierownicą i naszego bezpieczeństwa.

Starajmy się wszystkie bagaże zmieścić do bagażnika, pamiętając przy tym, aby nie wypełniać bagażnika powyżej linii tylnego siedzenia - to uniemożliwi nam dobrą widoczność podczas prowadzenia i może również sprzyjać przemieszczaniu się różnych rzeczy w aucie.

Nieumocowany przedmiot podczas nagłego hamowania zgodnie z zasadą bezwładności leci do przodu z prędkością sprzed hamowania. W szczególnych sytuacjach możemy skorzystać z bagażnika dachowego, ale wkładajmy tam tylko rzeczy lekkie.

Zwracajmy również uwagę pasażerom na tylnych siedzeniach o zapinanie pasów, a gdy przewozimy zwierzęta, umieśćmy je w specjalnym transporterze lub przypinajmy szelkami.

Sponsorem cyklu jest:

Octenisept
logo