Jak przygotować swoje auto na majówkę?

123RF

Wyjazd zaplanowane, niby wszystko gotowe, ale...czy mój samochód jest przygotowany na majowy wyjazd?

Nie chcemy przecież denerwować się raptem kilka chwil po wyjeździe, że nasz silnik traci moc, hamulce nie pracują należycie, a na dodatek coś nam ciągle cieknie z podwozia...

Pamiętajmy, że pierwsze przygotowania najlepiej rozpocząć na spokojnie kilka dnia przed wyjazdem. Możemy taki przegląd auta zrobić sami, albo pojechać do warsztatu.

1. Warto zajrzeć pod auto i sprawdzić czy nic nie wycieka. Sprawdźmy również wszystkie płyny: chłodniczy, płyn do spryskiwaczy i płyn hamulcowy. Dobrze byłoby również uzupełnić poziom oleju.

2. Zadbajmy o wymianę opon na letnie i tym samym o odpowiednie ciśnienie w oponach, zwłaszcza jak planujemy zapakować do samochodu dodatkowy bagaż. Zbyt mała liczba atmosfer w oponach powoduje, że auto prowadzi się niezbyt stabilnie i zużywa dużo więcej paliwa. Ważne, by posiadać w samochodzie w pełni sprawne koło zapasowe.

3. Sprawdźmy konieczne czy auto odpowiednio reaguje gdy naciskamy pedał hamulca. Hamulce to poważna sprawa i ważne by były sprawne.

4. Upewnijmy się również, że na pewno działają wszystkie światła.

5. Ważnym elementem każdego samochodu jest akumulator i to czy ma odpowiedni poziom naładowania.

Jak już zadbamy o nasze auto, nie zapomnijmy również o nas samych. W trasę wyruszmy wypoczęci i koniecznie róbmy sobie krótkie przerwy w czasie podróży. Całą trasę warto wcześniej zaplanować.

Sponsorem cyklu jest:

Octenisept
logo