Jak zadbać o nasze zdrowie latem

Fot. Sławomir Kamiński / Agencja Gazeta

Proszę Państwa, lato to najlepszy czas, aby o siebie zadbać. Na bazarkach dostaniemy świeże warzywa i owoce, które urozmaicą codzienny jadłospis, dzięki czemu poczujemy się lekko i dostarczymy naszemu organizmowi potrzebnych witamin, składników mineralnych i błonnika.

Warto zwrócić szczególną uwagę na to, co jemy, ponieważ dieta powinna być dobrze zbilansowana.

- Pierwszym krokiem do zmiany dotychczasowego sposobu odżywania na lepszy, jest spożywanie regularnie pięciu niewielkich posiłków dziennie. Dzięki temu zapewniamy sobie stały dopływ glukozy do organizmu i zabezpieczamy się przed nagłym uczuciem głodu, nad którym trudno zapanować.

- Możemy zacząć przyrządzać zdrowe koktajle, które są bardzo szybkie w przygotowaniu i bardzo odżywcze, zwłaszcza jak do owoców i warzyw dodamy: orzechy, siemię lniane, kefir czy jogurt.

- Przygotowując posiłki zrezygnujmy ze smażonych potraw i ograniczmy spożycie soli.
Sól w nadmiarze sprzyja bowiem zatrzymywaniu się wody w organizmie i prowadzi do wielu groźnych chorób.

- Więcej się ruszajmy, możemy jeździć na rowerze, zamiast samochodu częściej wybierać spacer i inne aktywności. Pamiętajmy, by dostosować je do naszego wieku, zdrowia i dolegliwości.

Pamiętajmy, że zdrowie mamy tylko jedno i warto o nie zadbać, byśmy mogli jak najdłużej się nim cieszyć. Zacznijmy od małych kroków i się nie zniechęcajmy.

Partnerem cyklu jest:

Octenisept
logo