Pielęgnacja skóry u seniorów

GRAŻYNA MARKS

Nasza skóra, by była zdrowa i wyglądała pięknie przez wiele lat, potrzebuje wsparcia i to w każdym wieku. Szczególnej pielęgnacji wymaga skóra bardziej dojrzała, która z wiekiem traci swoje właściwości i jest podatna na wysuszenia, podrażnienia i stany zapalne.

Przede wszystkim musimy ją odpowiednio nawilżać, wzmacniać jej płaszcz ochronny, dostarczać niezbędnych kwasów tłuszczowych omega 3 i 6 i dbać o odpowiednie składniki odżywcze i codzienną higienę osobistą.

Mogą Państwo wybierać spośród różnorakich kosmetyków myjących, kremów, balsamów, a nawet maseczek czy lekkich peelingów. Kosmetyki dedykowane dla dojrzałej skóry mają delikatny skład, bez substancji drażniących, alkoholu, są produkowane tak - by nie uczulały, tworzyły barierę ochronną, nawilżały i regenerowały. Wzbogacone są one w argininę, oliwę z oliwek, ekstrakty z rumianku. Ich stosowanie łagodzi podrażnienia skóry, przyspiesza gojenie ran, minimalizuje świąd i odbudowuje warstwę hydrolipidową skóry.

I pamiętajmy, że dobra kondycja naszej skóry na pewno pozytywnie wpłynie na nasze samopoczucie i jakość życia. Dbajmy zatem o siebie!

Partnerem cyklu jest:

Octenisept
logo