Zdrowie i uroda latem

shutterstock

Myśląc o zdrowiu, przyszła mi do głowy fraszka naszego wspaniałego wieszcza - Jana Kochanowskiego "Na zdrowie". Składa się ona z szeregu pochwał na cześć zdrowia właśnie, określanego jako: "szlachetne", "lepsze" i "droższe". Poeta wychwala je więc i wymienia jego zalety. Określa zdrowie także mianem "klejnotu", prosząc je o to, by na zawsze zamieszkało w jego, czyli w naszym domu.

Datego zwłaszcza latem, kiedy tyle warzyw i owoców, "tyle słońca w całym mieście" - jak śpiewała Anna Jantar, dni są dłuższe i możemy korzystać z pięknej pogody, ciepła, soczystej zieleni... nie zapominajmy też o naszym pozytywnym nastawieniu, uśmiechu na co dzień, otaczaniu się wspaniałymi ludźmi, bycia blisko przyrody, dobrym jedzeniu... dbajmy o siebie pijąc wodę, ograniczając sól, słodycze, proste węglowodany... znajdujmy czas dla siebie i bądźmy dla siebie dobrzy!

Właśnie wtedy Proszę Państwa, wszystko inne będzie łatwiejsze. Lato to też dobry czas na zrobienie wszelkich badań profilaktycznych.

I na koniec, pamiętajmy o regularnym, zdrowym śnie... kiedy tylko to możliwe śpijmy przy otwartym oknie, a przynajmniej w dobrze wywietrzonym pokoju. Chłodne, świeże powietrze nie tylko dobrze wpłynie na nasz sen, ale również zapobiegnie nadmiernemu wysuszeniu skóry.

Wspaniałego, dobrego lata Państwu życzymy!

Partnerem cyklu jest:

Octenisept
logo

Zobacz jeszcze raz