Nowalijki w Radiu Pogoda: moc rzodkiewki

Karolina Sosnowska
02.04.2019 10:50
A A A
Witarianie nie jedzą niczego, co było gotowane, pieczone, smażone czy nawet podgrzewane

Witarianie nie jedzą niczego, co było gotowane, pieczone, smażone czy nawet podgrzewane (Fot. Piotr Skórnicki / Agencja Gazeta)

Nowalijki choć znane głównie jako składnik żywieniowy, znalazły również swoje zastosowanie w kosmetyce. Po co wydawać pieniądze na drogie kremy, kiedy w domu możemy samodzielnie przygotować witaminową bombę dla naszej cery, chociażby z... rzodkiewki!

Rzodkiewka, nie dość, że jest niskokaloryczna (jedna sztuka to zaledwie dwie kalorie), to dodatkowo także źródło minerałów i witamin. Po rzodkiewkę powinniśmy sięgać nie tylko wtedy kiedy dbamy o linię lub chcemy zgubić przed wakacjami zbędne kilogramy. Dzięki bogactwu minerałów i witamin wzmacnia ona również nasze kruche paznokcie i zapobiega wypadaniu włosów. Warto je jeść i stosować na przykład jako... kosmetyk!

Rzodkiewka.Rzodkiewka. fot. Larisa Lofitskaya/Shutterstock

Recepta na domową odżywkę do włosów:

Sok ze startych na tartce rzodkiewek łączymy z łyżką oliwy z oliwek i wcieramy w paznokcie lub w skórę głowy dwa razy w tygodniu. Nie zapominajmy o późniejszym umyciu włosów.

Regularne stosowanie rzodkiewkowej odżywki zaprocentuje w postaci mocnych włosów i paznokci.

Jeśli jednak takie zewnętrzne zabiegi nam nie odpowiadają, to spokojnie możemy rzodkiewkę dodawać do kanapek, jajecznicy, sałatki czy koktajlu. Pamiętajmy, że mają one zaledwie dwie kalorie i nie grozi nam ich przedawkowanie. Możemy je jeść bezkarnie codziennie.

Program "Nowalijki w Radiu Pogoda" codziennie o 10:45.

Sponsor programu:

BorgesBorges Borges

SŁUCHAJ RADIA POGODA