Violetta Villas jak malowany ptak

Karolina Sosnowska
29.03.2019 12:32
A A A
Violetta Villas

Violetta Villas (FORUM A. Jalosinski)

Mówiono o niej "kolorowy, rajski ptak PRLu". Śpiewała, grała w filmach i musicalach, zachwycano się jej głosem, podziwiano za styl i ekstrawagancję. Uwielbiana przez miliony za granicą, a jednocześnie wyszydzana i krytykowana w Polsce. Największa diwa polskiej sceny muzycznej - Violetta Villas.

Jej czteroaktowy głos wzbudzał zachwyt paryskiej Olimpii i nowojorskiej Carnegie Hall. Przez kilka sezonów była gwiazdą rewii Casino de Paris w Las Vegas. Na scenie - wielka Villas, w domu - Czesława Gospodarek. Jak doszło do tego, że ostatnie lata swojego życia spędziła wyobcowana, niemal w skrajnym ubóstwie? 

'Villas', Iza Michalewicz i Jerzy Danilewicz'Villas', Iza Michalewicz i Jerzy Danilewicz fot. materiały prasowe

27 lutego 2019 roku odbyła się premiera nowej książka Izy Michalewicz i Jerzego Danilewicza o biografii Violetty Villas. Choć artystka zmarła w 2011 roku jej życie wzbudza nadal wiele kontrowersji. Autorzy książki poszukują odpowiedzi na pytanie, dlaczego mając wszystkie predyspozycje, aby zostać gwiazdą światowej sławy i odnieść ogromny sukces, Violetta Villas podejmowała w swoim życiu decyzje, które prowadziły do autodestrukcji. Czy zawinił kraj, czy może trudny charakter artystki? Tego wszystkiego dowiecie się z nowego, uzupełnionego wydania książki, biografii reporterskiej pt.: "Villas".

Już od poniedziałku książka "Villas" do wygrania na antenie Radia Pogoda!

SŁUCHAJ RADIA POGODA