14 września startują Dni Seniora 2018 we Wrocławiu!

Polecamy
21.08.2018 11:37
A A A
Dni Seniora 2018 we Wrocławiu

Dni Seniora 2018 we Wrocławiu (materiały prasowe)

Od 14 września do 7 października 2018 r. zaplanowano jubileuszową, dziesiątą edycję Dni Seniora we Wrocławiu. W trakcie trzech tygodni świętowania na wszystkich seniorów czeka mnóstwo wydarzeń, spotkań, wykładów, spacerów, potańcówek, zmagań sportowych i występów teatralnych w całym mieście. Całość jak zwykle zainauguruje kolorowy Marsz Kapeluszy.
– Fenomenem wrocławskich Dni Seniora jest to, że mają one charakter międzypokoleniowy. Do udziału w nich niezmiennie zapraszamy seniorów i ich rodziny. Chcemy, by Dni Seniora były okazją do wspólnego, radosnego świętowania. Czasem wypełnionym atrakcyjnymi wydarzeniami: kulturalnymi, sportowymi, edukacyjnymi i zdrowotnymi – mówi Robert Pawliszko, pomysłodawca i dyrektor Wrocławskiego Centrum Seniora.

Kapelusze i koncert Czerwonych Gitar

Świętowanie rozpocznie Inauguracja Dni Seniora, Marsz Kapeluszy i próba pobicia Rekordu Polski na największą liczbę kapeluszy w jednym miejscu (Plac Nowy Targ). W zeszłym roku były to 1493 kapelusze! Zapraszamy wszystkich seniorów do przyozdabiania kapeluszy i pojawienia się w nich 14 września na wrocławskim Rynku. Wspólnie pobijmy ubiegłoroczny rekord! Inaugurację Dni Seniora uświetni koncert gwiazdy – Czerwonych Gitar.

Parada Kapeluszy we WrocławiuParada Kapeluszy we Wrocławiu wroclaw.pl

Potańcówki, Targi Seniora

W tym roku organizatorzy chcą powtórzyć wiele sprawdzonych atrakcji. Wielkim zainteresowaniem cieszyła się potańcówka na dachu Muzeum Współczesnego. Chętnie odwiedzano Targi Seniora. Akademię Zdrowego Seniora urozmaicą m.in. bezpłatne badania i wykłady z wrocławską geriatrą lek. n. med. Edytą Karasek. Nie zapomnijcie wpaść na Trening Pamięci do biblioteki na wrocławskim rynku. Wrocławski Tor Wyścigów Konnych będzie nowością – okazją nie tylko do jazd konnych, ale także do bezpiecznego zaprzyjaźnienia się, oswojenia się z tymi pięknymi zwierzętami.

Konkursy

W roku 2018 nie zabraknie konkursów z nagrodami. Od konkursu fotograficznego, tym razem pod hasłem "Pasje i zainteresowania seniorów", po międzypokoleniowe konkursy na najdłuższe wąsy i włosy. Kapituła przyzna po raz kolejny statuetki "Przyjaciel Seniora" dla osób zasłużonych za działania na rzecz osób starszych we Wrocławiu.

Harmonogram

Po szczegółowy harmonogram zapraszamy do WCS na pl. Dominikański 6 we Wrocławiu lub na stronę: http://www.seniorzy.wroclaw.pl.

Dni Seniora 2018 we WrocławiuDni Seniora 2018 we Wrocławiu materiały prasowe

Mamy wspaniałą wiadomość dla słuchaczy Radia Pogoda!

W dniu inauguracji Dni Seniora 2018 tj. 14 września, pojawi się też plenerowe studia Radia Pogoda!

POLECAMY I ZAPRASZAMY!

SŁUCHAJ RADIA POGODA