"Wakacyjna nostalgia" od lipca w kinie Iluzjon w Warszawie!

Polecamy
02.07.2019 13:45
A A A
informacja prasowa

informacja prasowa (kadr z filmu 'Wakacje z Moniką')

Kultowe i bardzo zmysłowe filmy przywołujące wakacyjne wspomnienia takich reżyserów jak Ingmar Bergman, Robert Altman czy Roman Polański w lipcu i sierpniu pokaże warszawskie Kino Iluzjon. "Wakacje z Moniką", "Zapamiętajmy to lato", "Lolita" czy "Trzy kobiety" to tylko niektóre tytuły, które złożą się na cykl projekcji pt. "Wakacyjna nostalgia".

Ciepła, pełna życia natura, gęsta atmosfera, dźwięki wody i owadów wyzwalają pamięć zmysłów, budzą marzenia i zbliżają do bohatera. Filmy będące wspólnym, letnim wspomnieniem w reżyserii gigantów światowego kina zaprezentuje w lipcu i sierpniu warszawskie kino Iluzjon. W letnie wieczory warto obudzić wakacyjną nostalgię!

W programie cyklu pt. "Wakacyjna nostalgia" właśnie znalazły się m.in. "Wakacje z Moniką" – wczesny film Ingmara Bergmana, którym zachwycił się Jean-Luc Godard opowiadający o młodych kochankach szukających innej od trudnej rzeczywistości drogi życia; "Zapamiętajmy to lato" (reż. Sergey Solovev) - emocjonalny powrót do doświadczeń pierwszej miłości, która swoją mocą przytłacza głównego bohatera czy debiut Davida Hamiltona – "Bilitis" ukazujący miłosne perypetie uczennicy internatu. W "Pokoju z widokiem" (reż. James Ivory) pierwsze gorące uczucia młodych ludzi rodzą się podczas wakacji we Włoszech.

Te i inne, uplecione ze zdarzeń, obrazów i chwil, historie zapadają w pamięć na długo, pozostawiając w widzach niedopowiedziane i nie do końca nazwane wrażenia. W ramach przeglądu nie zabraknie kultowej "Lolity" (reż. Adrian Lyne) czy "Tess" Romana Polańskiego, pełnej liryzmu adaptacji wiktoriańskiej powieści Tomasa Hardy’ego o tragicznym losie młodej wiejskiej dziewczyny. Film został uhonorowany najbardziej prestiżowymi nagrodami, w tym Oscarem za zdjęcia, kostiumy i scenografię.

W programie przeglądu:

- „Zapamiętajmy to lato”, reż. Sergej Solov?ëv , ZSRR 1975, 94 minuty
- „Pokój z widokiem”, reż. James Ivory, Wielka Brytania 1985, 117 minut
- „Wakacje z Moniką”, reż. Ingmar Bergman, Szwecja 1952, 96 minut
- „Lolita”, reż. Adrian Lyne, Francja, USA 1997, 137 minut
- „Tajemnica Roan Inish”, reż. John Sayles, Irladia, USA 1993, 104 minuty
- „Nagle, ostatniego lata”, reż. Joseph L. Mankiewicz, USA 1959, 114 minut
- „Naga wyspa”, reż. Kaneto Shindô, Japonia 1960, 94 minuty
- „Trzy kobiety”, reż. Robert Altman, USA 1976, 123 minuty
- „Bilitis”, reż. David Hamilton | Francja, Wielka Brytania, Włochy 1977, 95 minut
- „Miłość Elwiry Madigan”, reż. Bo Widerberg , Szwecja 1967, 90 minut
- „Tess”, rez. Roman Polański, Francja, Wielka Brytania 1979, 162 minuty

Szczegółowy program dostępny TUTAJ!

A przez całe wakacje, od 1 lipca do 30 sierpnia na antenie Radia Pogoda, mogą usłyszeć Państwo specjalny program "Letnie Kino Retro w Radiu Pogoda", w który Asia Kruk wraz z ekspertami z Filmoteki Narodowej - Instytutu Audiowizualnego opowiadają o kultowych filmach retro i powiązanych z nimi najpiękniejszymi melodiami!

POLECAMY!

SŁUCHAJ RADIA POGODA