Gość Radia Pogoda: Maja Popielarska, prezenterka

Karolina Sosnowska
19.03.2019 16:11
A A A
Maja Popielarska - ambasadorka programu z Kujawskim pomagamy pszczołom.

Maja Popielarska - ambasadorka programu z Kujawskim pomagamy pszczołom. (Fot. Krzysztof Kuczyk)

Maja Popielarska - dziennikarka, prezenterka, ale przede wszystkim, najbardziej znana Pani ogrodnik w Polsce. Jej program "Maja w Ogrodzie" oglądają codziennie tysiące widzów.

Pogodne nastawienie i spokój ducha sprawiają, że Mai Popielarskiej można słuchać bez końca. Nic dziwnego, że widzowie uwielbiają jej programy, w których już od 15 lat podpowiada jak pielęgnować rośliny, aby nasze ogrody były kolorowe i pachnące. Prezenterka przekonuje, że ogród jest odpowiedzią na nasz charakter, a poczucia estetyki można się nauczyć.

Jesteście ciekawi jak wygląda ogród Mai Popielarskiej?

Mój ogród jest MÓJ. Bardzo pachnący i kolorowy, chociaż nie toleruję w ogrodzie żółci i czerwieni. Poruszam się po chłodnej palecie barw.  Jest w nim dużo roślin, które tworzą artystyczny nieład. Nie wyobrażam sobie ogrodu bez ptaków i bez kreta, na którego się wściekam, ale dzięki niemu, wiem, że mój ogród jest zdrowy i urokliwy

Maja Popielarska Maja Popielarska  Fot. TVN

Prezenterka wyznaje, że praca z kamerą i operatorem to dla niej niezwykle intymne przeżycie. Między operatorem, a prowadzącym potrzebny jest czas na poznanie siebie, chemia i absolutne zrozumienie. Nie wszyscy zdają sobie sprawę, że czas realizacji 23 - minutowego odcinka to aż 10 godzin pracy całego zespołu!

Maja Popielarska w ogrodzie Gimnazjum nr 1 w TychachMaja Popielarska w ogrodzie Gimnazjum nr 1 w Tychach Materiały Szkoły


W rodzinie Mai Popielarskiej zamiłowanie do natury było widoczne od pokoleń. Jej tata był leśnikiem, tak samo jak dziadek i pradziadek. To właśnie oni zakorzenili w niej pasję i wrażliwość dla otaczającej nas przyrody. 

"Warto wybrać się z leśnikiem na spacer i posłuchać jak opowiada o korniku i innych tajemnicach natury. Dobry leśnik, to także przyrodnik."

Maja Popielarska przyznaje, że poza ogrodnictwem interesuje się również podróżami, gotowaniem, wnętrzami i modą, a jej marzeniem jest nauczyć się szyć. Inspirację czerpie ze wszystkiego co ją otacza i jak przystało na prawdziwą romantyczkę, czasem lubi fruwać w obłokach. 

Na pytanie czy mimo, że zajmuje się tym na co dzień - nadal potrafi odpoczywać w swoim ogrodzie, odpowiada: 

Ogród daje mi wytchnienie psychiczne. Kiedy jestem sama w domu i nie mam zbyt wielu obowiązków, lubię wejść do ogrodu, posiedzieć i pomilczeć.

Całego wywiadu z Mają Popielarską możecie posłuchać tutaj:

SŁUCHAJ RADIA POGODA