Gość Radia Pogoda: Anna Popek, prezenterka

Klaudia Oświecińska
04.09.2019 17:28
A A A
Anna Popek gościem  w Radiu Pogoda

Anna Popek gościem w Radiu Pogoda (Radio Pogoda)

Uwielbia pracować i uważa, że praca jest przywilejem człowieka. Dziennikarka radiowa, prezenterka telewizyjna, autorka 2 książek, autorka bloga, uczestniczka wielu programów rozrywkowych, aktorka serialowa oraz mama Małgosi i Oliwi. Kim naprawdę jest Anna Popek?

Absolwentka filologi polskiej i dziennikarstwa. Pracę w mediach rozpoczęła jako prezenterka TVP Katowice. Następnie zaczęła prowadzić program informacyjny Fakty na antenie TVP Wrocław. Jej kariera nabrała rozpędu, kiedy rozpoczęła prace w TVP2 prowadząc Panorame. W późniejszych latach prowadziła  programy "Kawa czy herbata" czy "Świat się kręci". Współprowadziła również programy takie jak "Dzień Dobry Polsko!" czy "Pytanie na śniadanie".

Anna Popek podczas nagrania programu 'Pytanie na Śniadanie', 18.05.2009Anna Popek podczas nagrania programu 'Pytanie na Śniadanie', 18.05.2009 Fot. Alina Gajdamowicz / Agencja Gazeta

W 2017 roku została szefową agencji prasowej PAP Life.

Wystąpiła w wielu programach rozrywkowych takich jak: Gwiazdy tańczą na lodzie, Taniec z Gwiazdami czy Fort Boyard. Była również doradcą Ministra Finansów Grzegorza Kołodki. Zagrała epizodyczne role w serialach takich jak: Czwarta władza, Pitbull, Egzamin z życia, Barwy szczęścia, M jak miłość oraz Na dobre i na złe.

Prezenterka wzięła udział w pierwszej edycji show. Podczas treningu straciła równowagę i uderzyłą twarzą o lodowisko. Na szczęście nie stało się jej nic poważnego. Prezenterka wzięła udział w pierwszej edycji show. Podczas treningu straciła równowagę i uderzyłą twarzą o lodowisko. Na szczęście nie stało się jej nic poważnego.  /Krzysztof Kuczyk

W 2018 roku wydała książkę "Piękna pięćdziesiątka", zawierającą porady jak wyglądać o 10 lat młodziej:

Musiałam się zmierzyć z tą 50-tką. Jestem polonistką, zawsze marzyłam o tym żeby pisać książki, więc jak nie teraz to kiedy.

Dla Anny Popek praca jest ważna. Uważa, że powinniśmy zostawić światu coś po sobie:

W życiu też chodzi o to żebyśmy byli użyteczni dla innych...żeby to nasze życie zostawiło po sobie jakiś ślad

Całego wywiadu z Anną Popek możecie posłuchać tutaj:

Program "Gość Radia Pogoda" do usłyszenia codziennie od poniedziałku do czwartku w od 22:00 w Radiu Pogoda!

SŁUCHAJ RADIA POGODA