Wieczór autorski w Radiu Pogoda: Iza Michalewicz, reporterka

Karolina Sosnowska
08.04.2019 11:13
A A A
Anna Stachowska i współautorka książki 'Villas' Iza Michalewicz w Radiu pogoda

Anna Stachowska i współautorka książki 'Villas' Iza Michalewicz w Radiu pogoda (Radio Pogoda)

Iza Michalewicz jest reporterką i dociekliwą dziennikarką, dokładnie przygląda się światu, kolekcjonuje fragmenty rzeczywistości, z których składa obrazy i swoje myślenie przekuwa na opowiadanie ciekawych historii. Wielokrotnie nagradzana za swoje reportaże, jest współautorką książki "Villas".

Reporterka dużego formatu Gazety Wyborczej- laureatka nagrody Grand Press 2011 za reportaż „Jolanta i ogień” oraz laureatka nagrody Ryszarda Kapuścińskiego. W 2011 roku wydała książkę razem z Jerzym Danielewiczem pt.: „Villas. Nic przecież nie mam do ukrycia”, a w tym roku została wydana jej uaktualniona wersja, wzbogacona o dwa nowe rozdziały. 

Iza Michalewicz i okładka książki ''Villas'' (fot. Anna Gondek-Grodkiewicz)Iza Michalewicz i okładka książki ''Villas'' (fot. Anna Gondek-Grodkiewicz) Iza Michalewicz i okładka książki ''Villas'' (fot. Anna Gondek-Grodkiewicz)

Violetta Villas wzbudzała skrajne emocję wśród społeczności. Od uwielbienia po śmiech. Violettę tępiono za jej atuty. Przez to, miała ogromny żal do świata i brak zaufania do ludzi.

Reporterka przyznaje, że napisanie książki "Villas" wiązało się z ogromnym poświęceniem, cierpliwością i niezłomnością, ponieważ Pani Violetta przez 3 lata zbywała dziennikarzy, unikając tym samym wywiadów. Miesiąc po premierze nowego wydania książki, Violetta Villas zmarła.  

Całej rozmowy Anny Stachowskiej posłuchajcie już teraz:

Program "Wieczór autorski w Radiu Pogoda" w każdy piątek o 22:00.


Program stworzony we współpracy:

ZAiKSZAiKS mat promSŁUCHAJ RADIA POGODA