Nowy album lidera Niebiesko-Czarnych

25.01.2016 10:31
Wojciech Korda

Wojciech Korda "Mój świat niebiesko-czarny" (mat.pras. MTJ)

Legenda polskiego big bitu i rock and rolla, Wojciech Korda wydaje nową płytę! Album pt. "Mój świat niebiesko-czarny" prezentuje zupełnie inne, liryczne i bardziej refleksyjne oblicze artysty. Wydawnictwo promuje tytułowy singiel "Mój świat niebiesko-czarny".

Na płycie znajdują się zarówno piosenki z okresu debiutu Wojciecha Kordy, jak "Niewinny złodziej" albo "Czy będziesz sama dziś wieczorem" w nowych opracowaniach, ale też nowe piosenki oparte na najlepszych wzorach aranżacyjnych popowych standardów, wzbogacone swingiem i jazzem. W większości wypadków są to nastrojowe ballady z ciekawymi, dobrze napisanymi tekstami i znakomitymi aranżacjami.

Za wyjątkowe osiągnięcia artystyczne Wojciech Korda został odznaczony Złotym Krzyżem Zasługi. Od początku lat sześćdziesiątych współtworzył zespół Niebiesko-Czarni, przez który przewinęli się tak popularni soliści jak Czesław Niemen, Krzysztof Klenczon, Michaj Burano, Helena Majdaniec, Ada Rusowicz czy Piotr Janczerski. Korda był w składzie zespołu niemal od początku i do samego końca. Jego największym przebojem, który trafił już do standardów polskiej muzyki rozrywkowej jest piosenka "Niedziela będzie dla nas". Po zakończeniu działalności Niebiesko - Czarnych utworzył duet z małżonką Adą Rusowicz pod nazwą: Ada & Korda, który nagrał wiele przebojów i odnosił sukcesy w kraju i za granicą. Po tragicznej śmierci Ady artysta kontynuuje karierę solową - cały czas tworzy, nagrywa i występuje. Jego dotychczasowy, solowy dorobek - dwa albumy "Masz u mnie plus" i "Radości i smutki" oraz dwie składanki z największymi przebojami - w 2016 roku powiększy się o premierowy album.

Płyta „Mój świat niebiesko - czarny” dostępna w sklepach już od dziś, 25 stycznia, a zapowiada ją tytułowa piosenka o tym samym tytule „Mój świat niebiesko - czarny”.

SŁUCHAJ RADIA POGODA