Julio Iglesias w Polsce!

08.02.2016 12:40
Julio Iglesias

Julio Iglesias (mat.pras.)

Miał zostać sportowcem, jednak wypadek samochodowy sprawił, że poświęcił się muzyce. Kilka światowych tras koncertowych, ponad 300 milionów sprzedanych płyt, 80 albumów nagranych w kilkunastu językach, ponad 5 tysięcy zagranych koncertów - to w skrócie dorobek artystyczny hiszpańskiego piosenkarza Julia Iglesiasa.

Julio Iglesias jest mistrzem nastroju, największym bodaj w świecie romantykiem w piosence. Każdy z jego utworów napisany jest z niezwykłym talentem, ma piękną melodię i tekst, który, nawet jeśli śpiewa w nieznanym nam języku - rozumiemy dzięki wtopieniu w ładunek liryki temperamentu Południa.

Oszczędny w gestach i scenicznym ruchu, nie nadużywa głosu, nie nadużywa ekspresji, dozuje napięcia, maluje i czaruje. Ma w sobie coś z arystokraty. W jego żyłach płynie zresztą błękitna krew; matka pochodziła ze szlacheckiej rodziny, a wuj (były ambasador Hiszpanii w Anglii) tytułowany był markizem.

Mimo, że jest ikoną muzyki hiszpańskiej, w minionym roku nagrał płytę zawierającą 12 własnych interpretacji największych przebojów muzyki meksykańskiej zatytułowaną „MEXICO”. Po pierwszym albumie w hołdzie Meksykowi nagranym w 1976r., Julio Iglesias - najlepiej sprzedający się artysta w historii latynoskiej muzyki - oddał cześć krajowi, który był ogromnym wsparciem w jego drodze do sławy. Wystąpił tam po raz pierwszy na początku lat 70-tych i szybko zdobył rzesze fanów w tym największym hiszpańskojęzycznym państwie na świecie. Błyskawicznie odwzajemnił tę miłość i doskonale poznał meksykańską kulturę, historię, muzykę i zwyczaje. Na płycie "Mexico" Julio Iglesias odnawia swoje więzi z Meksykiem śpiewając najpopularniejsze piosenki kojarzące się z tym krajem. Album jest hołdem dla najwybitniejszych meksykańskich kompozytorów.

Promując ten album Julio Iglesias zaplanował tournee dookoła świata, którego częścią będą trzy koncerty w Polsce :
02.06.16 w Hali STULECIA we Wrocławiu
05.06.16 w Operze Leśnej w Sopocie
09.06.16 w Hali Torwar w Warszawie

Zapraszamy na Jego koncerty do Wrocławia, Sopotu i Warszawy!

SŁUCHAJ RADIA POGODA