Wielkie święto książki w Małopolsce

20.04.2016 12:21
Małopolskie Dni Książki

Małopolskie Dni Książki "Książka i Róża" / fot. ksiazkairoza.pl (ksiazkairoza.pl)

W dniach 23-24 kwietnia odbędzie się 15. już odsłona Małopolskich Dni Książki "Książka i Róża" połączona z obchodami Światowego Dnia Książki i Praw Autorskich.

Ideą nadrzędną akcji „Książka i Róża” jest rozwój czytelnictwa w regionie. Projekt przypomina również, że książka może być pięknym podarunkiem. W Małopolskich Dniach Książki rokrocznie bierze udział kilkadziesiąt księgarni i bibliotek z całej Małopolski organizując w tym czasie wiele imprez związanych z promocją czytelnictwa, promocją autorów oraz nowości wydawniczych. Kwietniowy weekend to m.in. Kiermasz Ksiązki Używanej na Placu Św. Marii Magdaleny, czyli gratka dla miłośników książki second-hand

Urokliwy zakątek Starego Miasta w Krakowie wypełni się na weekend książkami. Klasykę światowej literatury, beletrystykę historyczną i popularnonaukową, komiks i literaturę anglojęzyczną zaprezentują w atrakcyjnych cenach liczni krakowscy antykwariusze i bukiniści.

Kiermasz uzupełnią stoiska kwiaciarek z różami; można będzie napić się kawy, zjeść lody i przekąsić pieczone kasztany oraz wstąpić do pobliskiej Księgarni Bona na pyszne magdalenki - najbardziej literackie ciastka świata. Do każdej zakupionej na kiermaszu książki tatuaż wodny z różą w prezencie!

Natomiast w piątkowy poranek (22.04 br.) w Kolejach Małopolskich na trasie Kraków-Balice osoby przybywające do Małopolski zostaną obdarowane upominkiem książkowym. Akcją ta będzie zapowiedzią  weekendowych wydarzeń w Małopolsce.

Informacje o wszystkich wydarzeniach związanych z Małopolskimi Dniami Książki znaleźć można na www.ksiazkairoza.pl oraz na fanpage'u akcji.

SŁUCHAJ RADIA POGODA