Otwarcie nowego Muzeum Pana Tadeusza

26.04.2016 12:28
Logo nowego Muzeum Pana Tadeusza / fot. Tomasz Walków

Logo nowego Muzeum Pana Tadeusza / fot. Tomasz Walków (wroclaw.pl)

Na 3 maja zaplanowano otwarcie Muzeum Pana Tadeusza we Wrocławiu. Wydarzenie jest związane z inauguracją kadencji Wrocławia jako Światowej Stolicy Książki UNESCO.

Dwie zabytkowe kamienice z XVII wieku w Rynku, a w środku Muzeum Pana Tadeusza, które zapiera dech w piersiach. Obejrzymy tu nie tylko rękopis słynnej epopei Adama Mickiewicza, ale pomysłowo i mądrze przygotowaną multimedialną wystawę o polskiej historii i kulturze. Misją Muzeum jest pokazanie, jak „Pan Tadeusz” kształtował nowoczesne myślenie o tradycji i tożsamości kulturowej, w jaki sposób romantyczne postrzeganie obowiązków wobec społeczności wpłynęło na wiele pokoleń Polaków.

Na pierwszych gości muzeum czeka niespodzianka - będą mieli możliwość zobaczenia wypożyczonej na 6 tygodni Konstytucji 3 maja z 1791 roku z oryginalnym podpisem marszałka Stanisława Małachowskiego. A to nie wszystko! Na przestrzeni ponad 4 tys. m2 powierzchni użytkowej, w tym około 1,5 tys. m2 przestrzeni wystawienniczej, znajdziemy interaktywne sale edukacyjne i ponad sto stanowisk multimedialnych o różnorodnym przeznaczeniu.

Po szczegółowe informacje zapraszamy na stronę http://ossolineum.pl/index.php/muzea/muzeum-pana-tadeusza/

SŁUCHAJ RADIA POGODA