Międzynarodowy Festiwal Poezji SILESIUS

04.05.2016 06:59
Międzynarodowy Festiwal Poezji SILESIUS 2016 / fot. mat.pras.

Międzynarodowy Festiwal Poezji SILESIUS 2016 / fot. mat.pras. (wroclaw2016.pl)

Maj w tym roku będzie miesiącem poezji. W ramach programu literackiego Europejskiej Stolicy Kultury Wrocław 2016 i Światowej Stolicy Książki UNESCO od 8 do 15 maja zaplanowano Międzynarodowy Festiwal Poezji Silesius.

Festiwal skupiający w jednym miejscu i czasie leksykon polskiej poezji współczesnej, unikatowy na skalę ogólnopolską, a także pionierski, bo organizowany przez pięć różnych podmiotów - największe festiwale poetyckie w Polsce: Miasto Poezji z Lublina, Międzynarodowy Festiwal Literatury Europejski Poeta Wolności z Gdańska, Międzynarodowy Festiwal Miłosza z Krakowa oraz Poznań Poetów. Wszystkie one zaprezentują we Wrocławiu swoje programy, by ukazać bogactwo światów poetyckich i różne sposoby ich doświadczania. Mieszkańcy Wrocławia będą mogli spotkać się z wyjątkowymi formami rozmowy i spotkania z poezją, a nasi goście poznać charakterystyczne dla Wrocławia formy jej przedstawiania.

W programie Festiwalu znajdzie się kilkadziesiąt spotkań autorskich z polskimi i zagranicznymi poetami, panele uniwersyteckich znawców tajników liryki, koncerty muzyczne, lekcje dla gimnazjalistów dające pierwsze zachęty i podpowiedzi, jak obcować z poezją, cykl konwersatoriów krytycznoliterackich dla studentów, warsztaty translatorskie dla młodych tłumaczy pragnących zająć się przekładaniem wierszy, szkolenia dla prowadzących i uczestników Dyskusyjnych Klubów Książki oraz gala wręczenia Wrocławskiej Nagrody Poetyckiej SILESIUS. A oprócz tego: nocny Hyde Park poetycki, niekonwencjonalny mecz piłki nożnej „Poeci kontra krytycy”, gra miejska oraz Mistrzostwa Amatorów i Zawodowców Słowa w scrabble'ach i wiele, wiele innych.

Wstęp wolny!

Szczegółowy program: http://silesius.wroclaw.pl/festiwal/

SŁUCHAJ RADIA POGODA