Międzynarodowy Festiwal Opowiadania

05.10.2016 12:18
12. Międzynarodowy Festiwal Opowiadania, 6-9 października 2016, Wrocław / mat.pras.

12. Międzynarodowy Festiwal Opowiadania, 6-9 października 2016, Wrocław / mat.pras. (mat.pras.)

Od 6 do 9 października 2016 we Wrocławiu odbędzie się 12. Międzynarodowy Festiwal Opowiadania. Tegoroczna edycja będzie poświęcona krótkiej formie prozatorskiej i odbędzie się pod hasłem ?Historia przyszłości?, z udziałem autorów m.in. z Izraela, Finlandii, Austrii i Szwajcarii. Przed nami cztery dni święta literatury wraz z pokazami filmowymi, futurystyczną wystawą i warsztatami dla dzieci.

Międzynarodowy Festiwal Opowiadania zagości w zabytkowych wnętrzach nowo otwartego Muzeum Pana Tadeusza, a z premierowymi tekstami przyjadą autorzy z Polski i zagranicy, którzy zaprezentują je w specjalnie zaaranżowanych przestrzeniach Muzeum.

Ważną częścią każdego Międzynarodowego Festiwalu Opowiadania jest konkurs na najlepsze opowiadanie - tym razem hasłem przewodnim było "2 maja 2018, czwarta rano, Bydgoszcz". W trakcie MFO wręczone zostaną również nagrody w konkursie na najlepszy przekład, w tym roku z języków angielskiego, niemieckiego i czeskiego.

Festiwalowi towarzyszy przegląd adaptacji filmowych, a także odbędą się liczne panele dyskusyjne oraz specjalne warsztaty rodzinne. Dystrybuowana będzie także festiwalowa gazeta pod tytułem "Superwizje".

Wstęp na wszystkie spotkania, prezentacje, dyskusje i pokazy filmowe bezpłatny.
www.opowiadanie.org
https://www.facebook.com/opowiadanie/

SŁUCHAJ RADIA POGODA