Po raz pierwszy w Warszawie: transmisja na żywo Koncertu Nocy Letniej Filharmoników Wiedeńskich

21.04.2017 09:22
Koncert Nocy Letniej Filharmoników Wiedeńskich 2016 / fot. Richard Schuster_Wiener Philharmoniker

Koncert Nocy Letniej Filharmoników Wiedeńskich 2016 / fot. Richard Schuster_Wiener Philharmoniker (Richard Schuster)

Koncert Nocy Letniej Filharmoników Wiedeńskich odbędzie się w tym roku w dn. 25.5.2017 r. w ogrodach pałacu Schönbrunn. Biuro Promocji Miasta Wiednia WienTourismus we współpracy ze światowej sławy orkiestrą po raz pierwszy przygotowała transmisję na żywo tego wyjątkowo wydarzenia w warszawskim Zamku Królewskim oraz w trzech innych miastach.

25.5.2017, godz. 20.30
Transmisja koncertu na żywo prosto z Wiednia
Wstęp wolny
Ogród Dolny Zamku Królewskiego, Arkady Kubickiego

Transmisja na żywo Koncertu Nocy Letniej Filharmoników Wiedeńskich zaplanowana została w Warszawie oraz w tym samym czasie w Barcelonie oraz w Pekinie i w Seulu (z przesunięciem czasowym). WienTourismus we współpracy z Filharmonikami Wiedeńskimi zaprasza do Ogrodu Dolnego Zamku Królewskiego w Warszawie (Arkady Kubickiego) na transmisję na żywo realizowaną przez austriacką telewizję publiczną ORF. Wstęp jest wolny!

Transmisja z Wiednia rozpoczyna się o godz. 20:30. Na wielkoformatowym, stylizowanym na pawilon Gloriette ekranie LED będzie można zobaczyć Filharmoników Wiedeńskich pod batutą Christopha Eschenbacha i w akompaniamencie sopranistki Renée Fleming. Dzięki kunsztownej stylizacji uczestnicy wydarzenia w Warszawie będą czuli się, jak na koncercie na świeżym powietrzu w parku pałacowym Schönbrunn.

Mottem przewodnim tegorocznego koncertu są bajki i mity, a w programie znajdą się utwory Antonina Dvoráka, Piotra Iljicza Czajkowskiego, Sergeja Rachmaninowa oraz Igora Strawińskiego.

Dla gości dostępne będą darmowe koce piknikowe, a w przypadku deszczowej pogody zostały przygotowane specjalne przeciwdeszczowe peleryny.

Okazją do organizacji wydarzenia tej rangi jest temat przewodni stolicy Austrii w 2017 r., tj.: "W rytmie Wiednia", który promuje miasto Wiedeń jako stolicę muzyki.

Więcej informacji na temat wydarzenia i Wiednia jako stolicy muzyki dostępne jest na stronie: concert.vienna.info.

SŁUCHAJ RADIA POGODA