"Skrzypek na dachu" - do wygrania bilety!

29.04.2016 10:22

"Skrzypek na dachu" 8 maja 2016r, hala Torwar, Warszawa (mat.pras.)

Już od poniedziałku, 2 maja podczas Pogodnego Poranka przez cały tydzień będą do zdobycia bilety na musical "Skrzypek na dachu". Jest to wydarzenie wyjątkowe, bowiem na jeden dzień (8 maja 2016r.) przeniesie się z Teatru Żydowskiego do Hali Torwar w Warszawie.

Światowej sławy musical „Skrzypek na dachu” swoją warstwą muzyczną jak i tematem przemawia do publiczności na całym świecie. Za kanwę libretta posłużyła powieść Szolema Alejchema „Dzieje Tewjego Mleczarza”. Akcja rozgrywa się w 1905 r. w Anatewce, małym miasteczku na terenie Rosji carskiej, gdzie obok siebie żyją dwie społeczności - żydowska i rosyjska, które starają się nie wchodzić sobie w drogę. Historyczne tło akcji nawiązuje do rodzącego się komunizmu, rewolucji 1905 roku, a w finale do masowej emigracji ludności żydowskiej.

Tytułowy Tewje jest ubogim mleczarzem, ojcem pięciu córek, które chce wydać za mąż. One jednak nie zgadzają się z propozycjami swatki i szukają związków opartych na miłości. Tewje raz po raz staje przed wyborem, co jest ważniejsze: życie zgodnie z tradycją czy szczęście córek. Tymczasem do Anatewki dociera wiadomość o konieczności opuszczenia przez wszystkich Żydów miasteczka.

Do usłyszenia na antenie Radia Pogoda!

SŁUCHAJ RADIA POGODA