Najnowsza biografia Paula McCartneya

23.05.2016 06:16
Okładka książki

Okładka książki "McCartney w rozmowach" / fot. bukowylas.pl (bukowylas.pl)

W księgarniach ukazała się właśnie najnowsza biografia Paula McCartneya, słynnego eks-Beatlesa. To efekt wieloletniej przyjaźni pomiędzy muzykiem a autorem Paulem Du Noyerem, który oddaje w ręce czytelników zapis wspólnych rozmów z ostatnich 35 lat.

W 1989 roku londyńskie biuro Paula McCartneya skontaktowało się z młodym dziennikarzem i zaprosiło go do przeprowadzenia wywiadu ze słynnym muzykiem. Obaj panowie spotykali się już przedtem i zawsze świetnie się rozumieli. W kolejnych latach Paul Du Noyer spotykał się, rozmawiał i współpracował blisko z Paulem McCartneyem. Ich konwersacja obejmowała rozmaite tematy, między innymi życie i muzykę w okresie działalności McCartneya w The Beatles, a potem Wings, a także jego prywatne opinie na temat Johna Lennona i ukochanej żony Lindy. Du Noyer rozmawiał z McCartneyem w ciągu ostatnich 35 lat wiele razy - z pewnością dużo częściej niż jakikolwiek inny dziennikarz.

„McCartney w rozmowach” - książka napisana z błogosławieństwem samego Paula, czerpie ona ze wspomnianych rozmów, łącząc najskrytsze wyznania McCartneya ze spostrzeżeniami Du Noyera. Dzięki temu autorowi udało się nakreślić wierny literacki portret, obejmujący całą muzyczną karierę jego rozmówcy. Oto Paul McCartney, o jakim nigdy dotąd nie czytaliście.

Książka objęta jest patronatem Radia Pogoda, dlatego przygotowaliśmy kilka egzemplarzy dla naszych słuchaczy. Bądźcie z nami podczas Pogodnego Poranka w tygodniu 23-27 maja i czekajcie na konkursy!

SŁUCHAJ RADIA POGODA