Mireille Mathieu - wygraj bilety!

03.10.2016 10:50
Mireille Mathieu / mat.pras.

Mireille Mathieu / mat.pras. (mat.pras.)

Mireille Mathieu, legendarna francuska piosenkarka, jedna z największych artystek w historii piosenki francuskiej wystąpi w Polsce w październiku tego roku na trzech koncertach: we Wrocławiu, Warszawie i Gdyni. W tym tygodniu Radio Pogoda rozdaje codziennie bilety na koncert wrocławski.

Podczas koncertów artystka zaśpiewa swoje najnowsze utwory takie jak Mon Credo, Qu`elle est belle czy Mon bel amour d`été. Piosenkarce towarzyszył będzie zespół złożony z 12 muzyków.

Mireille Mathieu urodzona w Awinion we Francji, osiągnęła szczyt popularności w latach 70. XX w. i od tamtej pory pozostaje wiodącą postacią w branży muzycznej. Jest jedną z największych osobistości francuskiej piosenki. Ta charyzmatycza wokalistka, która często jest porównywana do Edith Piaf, nagrała ponad 1200 piosenek, wydała ponad 40 płyt i występowała na wszystkich kontynentach naszej planety. Jej największe przeboje to piosenki Acropolis adieu, Santa Maria de la mer, La Paloma adieu. W trakcie swojej kariery współpracowała z Charlesem Aznavourem, Johnnym Hallydayem, Julio Iglesiasem, Paulem Anką i Frankiem Sinatrą. Ta urocza francuska dama ma fanów na całym świecie. Do dziś występuje w najbardziej prestiżowych halach koncertowych świata.

W Polsce Mireille Mathieu wykona utwory klasyczne z towarzyszeniem zespołu. A od poniedziałku 3 października przez cały tydzień w Pogodnym Poranku macie szansę na zdobycie podwójnego zaproszenia na koncert, który odbędzie się 18 października o godz. 20.00 w Hali Stulecia we Wrocławiu. Bądźcie czujni! Do usłyszenia!

SŁUCHAJ RADIA POGODA