Magda Umer i Wojciech Waglewski w kolejnym singlu z płyty "Duety"

02.02.2016 12:58
Magda Umer i Wojciech Waglewski -

Magda Umer i Wojciech Waglewski - "Pora by się rozstać" (MTJ)

Piosenka Wojciecha Waglewskiego "Pora by się rozstać" to kolejny singiel promujący płytę "Duety - tak młodo jak teraz " Magdy Umer.

Utwór, na albumie artystki zaśpiewany oczywiście w duecie Umer - Waglewski oraz na nowo zaaranżowany, Magda Umer usłyszała po raz pierwszy w kinie, na projekcji filmu pt : "Był sobie dzieciak" w reżyserii Leszka Wosiewicza (tytuł roboczy:" Taniec śmierci. Sceny z Powstania Warszawskiego). Dzisiaj, bez ognia i walącego się świata z 1944 roku, jest to piosenka o końcu uczucia. Czyli w pewnym sensie także o zawaleniu się świata. Bez tylu ofiar na szczęście - mówi artystka. Barwę głosu pana Wojtka uwielbiam nie od dzisiaj i cieszę się, ze mogłam go poznać osobiście, bo jego jednego z moich gości na tej płycie nie znałam osobiście wcześniej.

Na najnowszym albumie Umer pt. „Duety - Tak młodo jak teraz ”, którego premiera miała miejsce 30 października 2015, pojawili się goście, którzy od lat tworzą absolutną elitę polskiej sceny. W duetach z artystką zaśpiewali m.in.: Krystyna Janda, Piotr Fronczewski, Janusz Gajos, Piotr Machalica czy Grzegorz Turnau.


Piosenki, jakie znalazły się na płycie to w zdecydowanej większości znane już kompozycje, jednak w zupełnie nowych, pięknych aranżacjach, opierających się na bossa nova, tangu czy nawet piosence francuskiej. Całości dopełnia klasyczny skład, dobrego jazzowego combo, czyli perkusja, kontrabas i fortepian, wspomagany przez gitarę, skrzypce i instrumenty dęte.


SŁUCHAJ RADIA POGODA