Pierwsza książka Henryka Gołębiewskiego!

26.02.2016 12:11
Henryk Gołębiewski

Henryk Gołębiewski "Zygzakiem przez życie" (mat.pras.)

Słynący z seriali dla dzieci i młodzieży aktor Henryk Gołębiewski opowiada o swoich losach w najnowszej książce ?Zygzakiem przez życie?. Premiera już za kilka dni, a towarzyszyć jej będzie spotkanie autorskie!

„Zygzakiem przez życie” to niezwykła rozmowa z Henrykiem Gołębiewskim, aktorem, awanturnikiem, gwiazdą kina młodzieżowego, odtwórcą głównej roli w kultowym filmie „Edi”. Oto fascynujące życie pełne wzlotów i upadków, zdarzeń komicznych, niezwykłych, czasem tragicznych.

Henryk Gołębiewski to dziś najsłynniejszy po Janie Himilsbachu polski naturszczyk. „Mokotowski charakterniak”, „bajerant”, „git-człowiek” po raz pierwszy opowiada o swoim barwnym życiu. W latach siedemdziesiątych z warszawskiego podwórka trafia prosto na plan filmowy i zostaje gwiazdą kultowych filmów i seriali dziecięcych (m.in. „Podróż za jeden uśmiech”, „Stawiam na Tolka Banana”). Potem znika nagle z ekranu, doświadcza licznych zawirowań życiowych, aby po dwudziestu latach ponownie zdobyć popularność dzięki głównej roli w „Edim”.

Co się z nim działo podczas tej długoletniej przerwy? Hazard, alkohol, ciężka choroba - wszystkim przeciwnościom losu stawił czoła z niebywałą godnością. W rozmowie z przyjacielem Tomaszem Solarewiczem aktor odsłania tajemnice swojego życia zawodowego i prywatnego. Wspomnienia ubarwia anegdotami z planu filmowego, podwórka, pracy na budowie, wojska oraz lokali rozrywkowych czasów PRL-u. W swoich opowieściach potrafi być ostry, czasem sentymentalny, zawsze jednak pozostaje ujmująco skromny. Oto portret człowieka, który mimo wielkiej popularności zawsze pozostaje sobą, bez względu na to, czy jest akurat na budowie, gdzie wciąż pracuje, czy na planie filmowym, na którym bywa od czasu do czasu.

Premiera książki 2 marca, a dzień wcześniej, 1 marca, o godz. 18.30 w warszawskim Kinie Atlantic odbędzie się spotkanie z aktorem.

SŁUCHAJ RADIA POGODA