"Usłysz dźwięk" - archiwalne popołudnie dla seniorów

15.03.2016 12:26
Archiwalne popołudnie dla seniorów

Archiwalne popołudnie dla seniorów "Usłysz dźwięk" (mat.pras. NInA)

Co decyduje o tym, że niektóre dźwięki są dla nas przyjemne, a innych staramy się unikać? Narodowy Instytut Audiowizualny zaprasza seniorów na popołudniowe spotkanie w Archiwum Instytutu, które tym razem będzie poświęcone dźwiękowej stronie życia. Będzie można posłuchać archiwalnych nagrań, porozmawiać o świecie odgłosów i wybrać się na dźwiękowy spacer.

Spotkanie odbędzie się w czwartek, 17 marca w godz. 13.00-17.00 w siedzibie Narodowego Instytutu Audiowizualnego (Archiwum NInA | Parter ul. Wałbrzyska 3/5,Warszawa).

Archiwalne popołudnie to cykl comiesięcznych spotkań dla seniorów, podczas których prezentowane są zasoby dostępne w Archiwum NInA oraz w Ninatece, portalu z materiałami audiowizualnymi poświęconymi kulturze. Każde spotkanie poświęcone jest innemu tematowi, a wszystkie pokazują jak w ciekawy sposób można wykorzystywać cyfrowe archiwa.

17 marca spotkanie odbędzie się pod hasłem „Usłysz dźwięk”. Posłuchamy nagrań z zasobów NInA i porozmawiamy o otaczającym nas świecie dźwięków, o którym często zapominamy, a który ma ogromny wpływ na nasze zdrowie i samopoczucie. W drugiej części spotkania wybierzemy się na spacer dźwiękowy wokół NInA lub - w zależności od pogody - po siedzibie Instytutu. Otworzymy uszy i przekonamy się, jakie bogactwo dźwięków otacza nas na co dzień. Będzie to również okazja dowypróbowania innego rodzaju słuchania - wyposażymy uczestników w słuchawki i mikrofony. Udział w spotkaniu nie wymaga jednak żadnego przygotowania technicznego - zapraszają organizatorzy.

Udział w spotkaniu jest bezpłatny, ale wymaga rejestracji ze względu na ograniczoną liczbę miejsc.

Więcej na stronie:
http://www.nina.gov.pl/wydarzenia/uslysz-dzwiek/

SŁUCHAJ RADIA POGODA