Dotknij Teatru na spacerze

01.04.2016 11:41
Spacerownik teatralny / fot. mat.pras.

Spacerownik teatralny / fot. mat.pras. (Spacerownik teatralny)

3 kwietnia w ramach ogólnopolskiej akcji #DotknijTeatru w ośmiu polskich miastach odbędą się ?Spacerowniki Teatralne?. Na twórcze spacerowanie po Polsce już po raz drugi zaprasza Instytut Teatralny im. Zbigniewa Raszewskiego.

„Spacerownik Teatralny” to projekt, który wydobywa z miejskiej architektury miejsca dla teatru niegdyś bardzo ważne, a dziś zapomniane. Spacerownikowe opowieści skierują na nie uwagę i przywrócą pamięć o nich.

Spacery teatralne odbędą się tego samego dnia i o tej samej godzinie w ośmiu polskich miastach: Krakowie, Łodzi, Lublinie, Poznaniu, Gdańsku, Wrocławiu, Elblągu oraz Warszawie. Scenariusze „Spacerowników Teatralnych” znajdują się na poświęconej projektowi stronie internetowej www.spacerownikteatralny.pl Dokładne plany tras są tam uzupełnione dodatkowymi informacjami i ciekawostkami dotyczącymi teatralnych twórców. Spacery poprowadzą nie tylko przeszkoleni miejscy przewodnicy, ale także historycy teatru i znani artyści.

Wszystkie trasy, proponowane w ramach „Spacerownika Teatralnego”, mają zachęcać mieszkańców poprzez swoją niekonwencjonalną i atrakcyjną formułę do zwiedzania i poznawania teatralnej - a tym samym kulturalnej - historii miast.

Jeśli zatem nie utopiliście Marzanny, albo z jakiegokolwiek innego powodu czujecie, że nie powiedzieliście wiośnie „dzień dobry!” tak, jak należy, wybierzcie się na spacer!

https://www.facebook.com/events/966051936781190/?active_tab=posts

SŁUCHAJ RADIA POGODA