Wystawa "Titanic" dotarła do Warszawy

08.04.2016 11:31
Wystawa

Wystawa "Titanic - The Exhibition" / fot. mat.pras. (mat.pras.)

"Titanic - the Exhibition" - jedna z najsłynniejszych mobilnych wystaw świata zawitała w Warszawie. Wśród eksponatów znajduje się ponad 200 przedmiotów wydobytych z wraku Titanica, oryginalne dokumenty i zdjęcia, dokładne repliki wnętrz i luksusowych kabin pasażerskich.

Feralnego poranka 15 kwietnia 1912 roku w lodowatych wodach Północnego Atlantyku, po zderzeniu z górą lodową, zatonął Titanic, a wraz z nim 1495 pasażerów i członków załogi. 100 lat później powstaje wystawa Titanic The Exhibition.

Wystawa prezentuje jedną z największych istniejących na świecie kolekcji przedmiotów związanych ze słynnym parowcem, zabierając nas w jedyną w swoim rodzaju podróż w przeszłość. W czasie zwiedzania mamy możliwość poznania historii statku od momentu powstania koncepcji, poprzez budowę i pierwszy rejs, aż wreszcie odkrywamy kolejne etapy tragedii i widzimy wrak spoczywający na głębokości prawie czterech kilometrów w wodach Atlantyku. Wystawa TITANIC THE EXHIBITION przedstawia ponad 200 oryginalnych przedmiotów, dokumentów i zdjęć, które znajdowały się w chwili katastrofy na pokładzie statku i zostały uratowane wraz z pasażerami albo zostały wydobyte w trakcie kolejnych ekspedycji do wraku. Wiele przedmiotów udostępnili spadkobiercy uczestników tego inauguracyjnego rejsu. Podczas zwiedzania chodzimy przez wiernie odtworzone wnętrza transatlantyku, kabiny pasażerskie, jadalnie, mostek kapitański czy pełne przepychu luksusowe korytarze przeznaczone dla pasażerów pierwszej klasy.

Wystawa potrwa od 9 kwietnia do 9 października.

Bilety do kupienia na stronie bilety.cojestgrane24.pl/titanic oraz wystawatitanic.com.pl lub do wygrania w konkursie Radia Pogoda. Aby zdobyć nagrodę, słuchajcie nas od poniedziałku, 11 kwietnia w Pogodnym Poranku!

SŁUCHAJ RADIA POGODA