Zbieranie grzybów bez tajemnic

29.08.2016 10:10

"Atlas grzybów" tom 1/ fot.mat.pras (mat.pras.)

Grzybobranie staje się coraz bardziej powszechne. Z myślą o początkujących jak i zaawansowanych grzybiarzach powstało dwutomowe wydawnictwo "Atlas Grzybów", które będzie do nabycia 30 oraz 31 sierpnia z Gazetą Wyborczą.

W obu częściach znajdą się informacje, które z pewnością ułatwią leśne wyprawy zarówno stałym amatorom jak i osobom, które miały wcześniej wątpliwości, co do wybierania się na grzybobranie. Każdy czytelnik oprócz opisu rodzajów grzybów oraz symboli pomagających w odróżnieniu jadalnych od niejadalnych znajdzie także przydatne informacje dotyczące czasu, w którym można wybrać się na zbieranie pysznych, choć czasem niebezpiecznych grzybów.

 

Dodatkowym atutem są zdjęcia, na których można przekonać się, czy dany okaz rzeczywiście jest tym prawidłowym. Pod każdą fotografią znajduje się opis przedstawiający inne nazwy danego gatunku, cechy charakterystyczne wyglądu, występowanie oraz sposób, w jaki można je wykorzystać.

 

Atlasy będzie można zdobyć podczas wtorkowego oraz środowego Pogodnego Poranka Radia Poda. Serdecznie zachęcamy do słuchania!

SŁUCHAJ RADIA POGODA