Stanisława Celińska w koncercie "Atramentowa"

02.03.2017 09:58
Stanisława Celińska z koncertem 'Atramentowa' już 26 kwietnia 2017r. w Teatrze Muzycznym Roma / mat.pras.

Stanisława Celińska z koncertem 'Atramentowa' już 26 kwietnia 2017r. w Teatrze Muzycznym Roma / mat.pras. (mat.pras.)

Radio Pogoda serdecznie zaprasza na koncert Stanisławy Celińskiej, który odbędzie się 26 kwietnia 2017r. w warszawskim Teatrze Roma. Aktorka zaprezentuje materiał z płyty "Atramentowa" z wyjątkowymi tekstami wybitnych autorów do kompozycji Macieja Muraszko

Przedstawiamy Państwu najnowszą - atramentową - kreację Stanisławy Celińskiej. Tym razem ta wybitna aktorka odgrywa rolę pieśniarki, która wie, o czym śpiewa i wie, jak przyciągnąć słuchaczy. I tylko w sobie znany sposób potrafi namalować różnorodne aspekty życia, wykorzystując pełną paletę barw i emocji. Na program tego wyjątkowego koncertu składają się zupełnie nowe utwory napisane specjalnie dla tej wspaniałej artystki. Niepowtarzalne teksty do kompozycji Macieja Muraszko napisali: Wojciech Młynarski, Dorota Czupkiewicz, Marcin Sosnowski, Muniek Staszczyk oraz sama Stanisława Celińska. Ponadto w repertuarze znalazły się covery, które aktorka darzy wyjątkowym sentymentem i którym postanowiła dodać trochę swojej niezwykłej pogody ducha, m.in. "Szeptem do mnie mów" J. Korczakowskiego i J. Abratowskiego, "Jej portret" J. Kofty i W. Nahornego, "Wakacje z deszczem" H. Skalskiej i K. Szemiotha oraz przebój lat 60-tych - "Manha De Carnaval" - niezapomniany temat z musicalu "Czarny Orfeusz".

Wszystko zaczęło się od "Atramentowej Rumby", którą Maciej Muraszko i Marcin Sosnowski napisali specjalnie z myślą o Stanisławie Celińskiej. Wraz z latynoamerykańskim zespołem Los Locos Artystka wystąpiła w Koncercie Premier 46. Krajowego Festiwalu Piosenki Polskiej Opole 2009. Dodatkowego smaczku temu występowi nadał fakt, że dokładnie 40 lat wcześniej, ta znakomita aktorka zadebiutowała jako piosenkarka na VII. KFPP Opole 1969 utworem z muzyką Romana Orłowa i słowami Włodzimierza Ścisłowskiego "Ptakom podobni", za którą przyznano jej wyróżnienie oraz nagrodę za debiut. Po tym występie okrzyknięto Stanisławę Celińską polską Cesarią Evorą. Pani Stanisława - tak jak niegdyś Cesaria - potrafi zaczarować publiczność swoim charyzmatycznym głosem i pomimo wielu przeciwności oraz trudów - kocha życie. Artystce towarzyszy zespół pod kierownictwem Macieja Muraszko.

Radio Pogoda jest patronem medialnym wydarzenia. Zapraszamy!

SŁUCHAJ RADIA POGODA