Masz dom z ogrodem i szukasz pomysłu na aranżację? Przyjdź na targi Green Days

27.03.2017 12:32
Targi Ogrodnictwa i Architektury Krajobrazu Green Days 2017

Targi Ogrodnictwa i Architektury Krajobrazu Green Days 2017 (mat.pras.)

Warsztaty z Mają Popielarską, niezwykły pokaz florystyczny, przestrzenna ekspozycja ogrodów "Gotyk-Renesans-Barok", prelekcja "Architektura współczesnych Chin", porady przygotowane przez Instytut Ogrodnictwa, konferencja apiterapii, mnóstwo ciekawych szkoleń, kiermasz ogrodniczy, a także: biura architektury krajobrazu, obiekty małej architektury, tysiące kwiatów i roślin ogrodowych, sprzęt ogrodniczy i pszczelarski - wszystko to w jednym miejscu podczas Targów Ogrodnictwa i Architektury Krajobrazu, które odbędą się w dniach 7-9 kwietnia 2017 roku na terenie największego w Europie Środkowej Centrum Targowo-Kongresowego Ptak Warsaw Expo, w podwarszawskim Nadarzynie. Impreza jest adresowana zarówno do branży ogrodniczej i architektury krajobrazu, jak i wszystkich miłośników ogrodnictwa, posiadaczy domów i ogrodów.

Od projektu ogrodu po wyposażenie

Kochasz zieleń? Planujesz aranżację ogrodu i poszukujesz inspiracji do działania? Lubisz zdobywać nową wiedzę o ogrodach i roślinach? Jeśli na chociaż jedno z powyższych pytań odpowiedziałeś "tak", Green Days to impreza dla Ciebie. Ogromna wystawa została podzielona na sześć salonów tematycznych. W Salonie Architektury Krajobrazu zaprezentują się architekci krajobrazu. Salon Małej Architektury to przegląd wyposażenia każdego ogrodu: od mebli ogrodowych, przez bruki, bramy, ogrodzenia i rzeźby ogrodowe, po fontanny i lampy. W Salonie Ogrodnictwa zaprezentowany zostanie szeroki wachlarz materiału szkółkarskiego oraz rozwiązań technologicznych dedykowanych szkółkarstwu. Salon Florystyki pokaże ofertę kwiatów ciętych, cebulowych, doniczkowych oraz materiałów florystycznych. W Salonie Techniki Ogrodniczej znajdzie się sprzęt do zawodowej i amatorskiej pielęgnacji ogrodów. Salon Pszczelarstwa to sprzęt i nowe technologie związane z produkcją miodu, a także "miodowa" żywność, suplementy i kosmetyki.

Warsztaty, pokazy i kiermasz ogrodniczy

Niewątpliwą atrakcją targów będą warsztaty i spotkania z projektantami ogrodów i architektami krajobrazu. Wśród wielu gości spotkamy znaną z telewizji autorkę programu o tematyce ogrodniczej Maję Popielarską, która w sobotę, 8 kwietnia, zaprezentuje warsztaty z aranżacji tarasów i balkonów. Spotkanie będzie również okazją do porozmawiania z Mają, zadania pytań oraz zrobienia sobie pamiątkowego zdjęcia. W programie także całodniowe warsztaty projektowania za pomocą Vectorworks, czy warsztaty florystyczne przygotowane przez firmę Bronisze. Odwiedzających z pewnością zainteresuje również kiermasz ogrodniczy, gdzie na 500 m2 będzie można przebierać w wielu pięknych roślinach ogrodowych. Ogólnopolskie Stowarzyszenie Twórców Ogrodów przygotuje ekspozycję ogrodów tematycznych - Barok, Renesans, Gotyk. Ponadto na wszystkich odwiedzających czeka wiele ciekawych prelekcji, jak np.: Architektura krajobrazu współczesnych Chin z gościnnym udziałem Stanleya Lunga, porady w ramach Kącika Porad dla Działkowca i Kącika Porad dla Świadomych Konsumentów, wykłady Instytutu Ogrodnictwa oraz konferencja poświęcona apiterapii, czyli leczeniu produktami pszczelimi. Oprócz konferencji, w Salonie Pszczelarstwa także "Pasieka Edukacyjna" - projekt edukacyjny promujący pszczelarstwo.

Targi Ogrodnictwa i Architektury Krajobrazu Green Days 2017 odbędą się w dniach 7-9 kwietnia, w Ptak Warsaw Expo, w Nadarzynie koło Warszawy.

Więcej informacji: dni-zieleni.pl

SŁUCHAJ RADIA POGODA