Senioralni. Poznań. Ruszamy w sobotę, 30 września!

25.09.2017 14:39
cis

cis (cis)

Radio Pogoda oraz Centrum Inicjatyw Senioralnych zapraszają mieszkańców Poznania na siódmą edycję imprezy "Senioralni. Poznań". Inauguracja odbędzie się w sobotę, 30 września o godz. 12.00 na Wolnym Dziedzińcu (Urząd Miasta Poznania, plac Kolegiacki 17).

W programie znajdą się znane seniorom i seniorkom punkty, jak symboliczne przekazanie z rąk prezydenta miasta władzy w mieście najstarszym poznaniakom i wręczenie certyfikatów "Miejsce przyjazne seniorom".

Wolontariuszki i wolontariusze Centrum Inicjatyw Senioralnych rozdawać będą szczegółowe programy październikowych wydarzeń, a będzie w czym wybierać!

Wśród tematów zawartych w programie znajdą się zarówno te związane ze zdrowiem, jak np. poradnictwo dietetyczne, fizjoterapeutyczne, bezpłatne badania stóp i słuchu, jak i z kulturą czy sportem.

 Seniorki i seniorzy zainteresowani sztuką będą mogli wziąć udział m. in. w oprowadzaniu kuratorskim po wystawie tkaniny artystycznej Anny Janiak w Galerii "Jak", a osoby lubiące śledzić najnowsze trendy będą mogły wysłuchać prelekcji "Ekościema - w dyskursie reklamy o public relations". Zaś na miłośników ruchu czekają zajęcia taneczne (kursy i potańcówki), tai chi, gimnastyka, aqua aerobik i wiele innych.

O obchodach, imprezach i wydarzeniach "Senioralni Poznań" będziemy informować na antenie Radia Pogoda. Szczegółowe informacje można znaleźć także na www.centrumis.pl

SŁUCHAJ RADIA POGODA