Kto pamięta piosenkę z serialu "07 zgłoś się"?

Redakcja
26.04.2019 20:20
A A A
Alicja Majewska

Alicja Majewska (Sony Music Polska)

Ikona polskiej muzyki - Alicja Majewska - wreszcie nagrała ten utwór w studyjnej wersji i wydała na swojej nowej płycie "Żyć się chce". Wyjątkowy, zaaranżowany przez Włodzimierza Korcza ponadczasowy hit, ze wspaniałą partią saksofonu Henryka Miśkiewicza.

Alicja Majewska - ikona polskiej piosenki wydała w marcu kolekcję zupełnie nowych nagrań – płytę "Żyć się chce", nad którą właśnie Radio Pogoda objęło patronat medialny. Artystka w typowy dla siebie sposób łączy tu nieustającą pogodę ducha z refleksją dotyczącą spraw istotnych. Apetyt na życie z żalem i łzami. Własne słońce z nocą i mgłą. Wszak cytując fragment pieśni tytułowej: "rzeczy tylko dwie są trwałe – radość i ból istnienia".

W programie "Żyć się chce" znalazła się piosenka szczególna - "Przed nocą i mgłą", czyli doskonale znana Państwu z anteny Radia Pogoda kompozycja kojarzona z serialem "07 zgłoś się". Niegdyś zarejestrowana w radiu, ta perełka po raz pierwszy ukazuje się na płycie w wykonaniu Alicji Majewskiej – w wyjątkowej, przygotowanej przez Włodzimierza Korcza wersji, z towarzyszeniem czarujących partii saksofonu Henryka Miśkiewicza.

 
Postanowiliśmy z Włodkiem Korczem, że skoro dziś stosuje się na płytach "bonusy", to "Przed nocą i mgłą" świetnie spełni tę rolę. To przecież doskonale znany temat i rzecz diametralnie różna od nowych, premierowych piosenek. Temat znany jest jako wokaliza którą śpiewał Grzegorz Markowski i solo saksofonu grane przez Henryka Miśkiewicza. Ale jako że Włodek jest osobą ambitną, to postanowił stworzyć jeszcze inną wersję – duet na głos i saksofon. Włodek napisał mi bardzo trudne partie, a mój głos przeplata się z przepiękną partią saksofonu Henia Miśkiewicza. W dniu gdy mieliśmy nagrywać, obudziłam się i byłam pewna, że tego nie udźwignę. Ale gdy Henio tak pięknie łkał na saksofonie, to spróbowałam podejść do "Przed nocą i mgłą". I udało się. Ciekawa jestem, jak to zostanie odebrane.

Jak Państwu podoba się wykonanie Pani Alicji?

Dla przypomnienia wersja z wokalizą Grzegorz Markowskiego:

 

SŁUCHAJ RADIA POGODA