Nie żyje Doris Day. Aktorka i piosenka miała 97 lat

Redakcja
13.05.2019 15:27
A A A
Doris Day

Doris Day (fot. Nieznany fotograf - eBay, Domena publiczna, https://commons.wikimedia.org/w/index.php?curid=25790050)

Doris Day nie żyje - aktorka zmarła w swoim domu w Kalifornii w wieku 97 lat. Była nominowana do Oscara za pierwszoplanową rolę w filmie "Telefon towarzyski", na zawsze zapamiętamy ją także dzięki takim melodiom jak "Que Sera Sera" czy "Perhaps perhaps perhaps".

Aktorka, piosenkarka i działaczka społeczna zmarła w otoczeniu bliskich. Jak poinformowali w oświadczeniu przedstawiciele jej fundacji, "była w świetnej formie fizycznej jak na swój wiek, dopóki ostatnio nie dopadło jej poważne zapalenie płuc".

Doris Day karierę piosenkarki rozpoczęła w 1940 roku w zespole Boba Crosby’ego, później popularność zyskała podczas wspólnych występów z Frankiem Sinatrą i zespołem Artiego Shawa.

W 1948 zadebiutowała w filmie "Romans na pełnym morzu". Była gwiazdą komedii romantycznych, w których partnerowały jej takie legendy kina jak: Clark Gable, Cary Grant, Rod Taylor czy Rock Hudson.

 

W 1956 wylansowała przebój "Whatever Will Be, Will Be" (znany też jako Que sera, sera) z filmu Alfreda Hitchcocka "Człowiek, który wiedział za dużo".

 

SŁUCHAJ RADIA POGODA