Nie żyje aktorka Hanna Dunowska

Redakcja
02.08.2019 11:40
A A A
Hanna Dunowska nie żyje

Hanna Dunowska nie żyje (Fot. AKPA.pl)

Aktorka Hanna Dunowska zmarła w czwartek 1 sierpnia. Współprowadziła program "Czar Par", a popularność zdobyła rolami w serialach takich jak "Dom", "07 zgłoś się", "Na dobre i na złe" czy "Barwy szczęścia".

Hanna Dunowska urodziła się w Mińsku Mazowieckim w 1958 roku. Była aktorką filmową i teatralną. Ukończyła Państwową Wyższą Szkołę Teatralną w Warszawie.

Jeszcze na studiach zagrała główną rolę w filmie "Czułe miejsca" Piotra Andrejewa. W latach 90. prowadziła wspólnie z Krzysztofem Ibiszem program rozrywkowy "Czar Par".

Widzowie poznali ją bliżej dzięki rolom w serialach telewizyjnych, m.in. w serialu TVP "Dom", "07 zgłoś się", "W labiryncie", "Kuchni polskiej", "Glinie", "Na dobre i na złe", "Samym życiu", "Przyjaciółkach" i "Barwach szczęścia".

Zagrała w filmie Krzysztofa Kieślowskiego "Bez końca", pojawiła się także w "Zamknąć za sobą drzwi", "Gorzkiej miłości", "Feminie" w reż. Piotra Szulkina, w horrorze "Łza księcia ciemności", "Psach", "Ewangelii według Harry’ego" (zagrała u boku Viggo Mortensena i Jennifer Rubin), "Aniele śmierci" i thrillerze "Poza zasięgiem" (u boku Stevena Seagala).

Hanna Dunowska chorowała na nowotwór piersi, o czym otwarcie mówiła w wywiadach.

Po pokonaniu raka, ukończyła dwuletnie studium na kierunku psychoterapii metodą psychologii zorientowanej na proces w Instytucie Psychologii Procesu w Warszawie i studia podyplomowe na wydziale psychologii na Akademii Ekonomiczno-Humanistycznej w Warszawie i podjęła pracę jako psychoterapeutka w założonym przez siebie Ośrodku Rozwoju i Psychoterapii "Przemiany".

Wcześniej pomagała ofiarom przemocy w Centrum Praw Kobiet, a także podjęła współpracę z Centrum Psychologiczno-Terapeutycznym Wspierania Rodziny w Pruszkowie.

Przyczyna śmierci aktorki nie jest znana.

SŁUCHAJ RADIA POGODA