Dziś 70 lat kończy Andrzej Rybiński!

Klaudia Oświecińska
30.10.2019 07:00
A A A
Andrzej Rybiński

Andrzej Rybiński (Andrzej Rybiński, Facebook)

Dokładnie 30 października w Łodzi urodził się polski wokalista, gitarzysta i kompozytor - Andrzej Rybiński. Z okazji tych "okrągłych" urodzin Radio Pogoda chce przypomnieć Państwu o jego największych przebojach!

POCZĄTEK KARIERY

Pierwszym zespołem, w którym występował Andrzej Rybiński był "Kanon Rytm" - grupa muzyczna związana ze szkołą muzyczną do której uczęszczał. Występował również w amatorskich zespołach "Komety" i "Piotrusie".

2 PLUS 1

Grupa 2 PLUS 1 została założona na początku lat 70-tych, krótko po rozpoczęciu działalności Andrzej Rybiński dołączył do nich w charakterze gitarzysty i wokalisty. Zespół na swoim koncie ma dziesięć albumów studyjnych, w tym 3 złote płyty.

2 PLUS 1 zasłynęli z utworów: "Chodź, pomaluj mój świat", "Czerwone słoneczko", czy "Hej, dogonię lato”.

 

ANDRZEJ I ELIZA

Andrzej i Eliza to zespół, który zadebiutował w 1971 roku, w tym samym czasie co grupa 2 PLUS 1. Grupę utworzył Andrzej Rybiński, ze swoją ówczesną żoną Elizą Grochowiecką i bratek Jerzym Rybińskim. Grupa wydała, aż 4 albumy. Niestety rozpadła się w roku 1981.

 

KARIERA SOLOWA

Andrzej Rybiński wydał aż 7 solowych albumów. Na niektórych z nich występuje również jego brat Jerzy Rybiński. Gościnnie występuje także na płytach innych artystów, takich jak Bajm czy Skaldowie. Dzięki piosence "Nie liczę godzin i lat", dzięki której w 1983 roku otrzymał II nagrodę na XX Krajowym Festiwalu Piosenki Polskiej w Opolu kojarzony jest z optymizmem i ujmującym uśmiechem!

 

WSPÓŁCZEŚNIE

Jak możemy przeczytać na oficjalnym Facebooku, wokalista pracuje właśnie nad kolejnym solowym albumem:

Pan Andrzej był gościem Anny Stachowskiej w Radiu Pogoda!

Andrzej Rybiński i dziennikarka Radia Pogoda Anna StachowskaAndrzej Rybiński i dziennikarka Radia Pogoda Anna Stachowska Radio Pogoda

Cała rozmowa z Andrzejem Rybińskim w Radiu Pogoda do odsłuchania tutaj:

Z okazji urodzin cała Redakcja Radia Pogoda życzy Panu Andrzejowi wszystkiego pogodnego!

SŁUCHAJ RADIA POGODA