"Stand by me" - cover czy oryginał?

Klaudia Oświecińska
04.11.2019 15:32
A A A
John Lennon 'Twoja Twarz Brzmi Znajomo'

John Lennon 'Twoja Twarz Brzmi Znajomo' (screen ipla.tv)

W 9 odc 12 serii "Twoja Twarz Brzmi Znajomo" Robert Koszucki wykonał kultowy utwór "Stand by me" z repertuaru Johna Lennona. Występ wywołał wiele dyskusji wśród internautów!

W najnowszym odcinku telewizyjnego show Mister Polski z 1997 roku, aktor serialowy i filmowy Robert Koszucki wykonał utwór "Stand by me" z repertuaru Johna Lennona.

 

Zdania na temat występu były podzielone, wielu osobom nie spodobał się fakt, że wykonywana przez Roberta Koszuckiego piosenka nie została napisana przez Lennona, a jest jedynie coverem bardziej znanej wersji Ben E Kinga.

Jak twierdzi jedna z internautek Marta:

Solowy Lennon miał sporo fajnych piosenek: "God", "Woman", "Beautiful Boy", i jeszcze trochę by się znalazło. Po co mu dali cover do zaśpiewania?

Oryginalnie piosenka napisana została w 1960 roku przez Ben E Kinga. Inspiracją do napisania utworu był hymn ewangelicki z początku XX wieku. Według wielu Amerykanów utwór ten miał wielkie znaczenie w trakcie walki o prawa czarnoskórych obywateli. Tę wersje piosenki możecie usłyszeć Państwo na antenie Radia Pogoda.

 

15 lat później utwór doczekał się coveru Johna Lennona. Piosenka znalazła się na jego solowym albumie "Rock 'n' Roll".

 

Piosenka coverowana była ponad 400 razy przez wielu uznanych artystów.

Wykonana została również przez amerykański gospel "The Kingdom Choir" podczas królewskiego ślubu Księcia Harrego z Meghan Markle.

 

PYTANIE Która wersja piosenki "Stand by me" podoba się Państwu bardziej?

 Johna Lennona
 Bena E Kinga

SŁUCHAJ RADIA POGODA