Dziś Edyta Geppert obchodzi urodziny

Klaudia Oświecińska
27.11.2019 11:19
A A A
Edyta Geppert

Edyta Geppert (fot. A.Świetlik)

27 listopada 1953 urodziła się jedna z najwybitniejszych polskich piosenkarek - Edyta Geppert. Dziś obchodzi 66 urodziny.

Muzyka towarzyszyła jej już od najmłodszych lat, urodziła się w muzycznej rodzinie. Początkowo występowała w Zespole Pieśni i Tańca „Nowa Ruda”.

Edyta Geppert kojarzona jest głównie jako artystka wykonująca poezję śpiewaną, ale jej repertuar sięga piosenek dramatycznych, refleksyjnych, lirycznych, kabaretowych, country, hardrockowych, heavymetalowych, czy nawet rapu.

Piosenkarka uwielbia kontakt z publicznością. Jak dotąd wystawiła zawrotną liczbę około 3 tysięcy własnych recitali na żywo.

Wiele z jej utworów napisanych i skomponowanych zostało przez wybitne osoby, mocno związane z polską kulturą i piosenką, między innymi takie jak: Jacek Cygan, Agnieszka Osiecka, Seweryn Krajewski, Włodzimierz Korcz czy Wojciech Młynarski.

 

Na swoim koncie ma wiele nagród muzycznych, w tym Honorowy Złoty Mikrofon. Oprócz muzycznych wyróżnień odznaczona została również Czerwoną Kokardą, nagrodą przyznaną przez Krajowe Centrum ds. AIDS.

W życiu zawodowym jest nie tylko piosenkarką, jest również członkinią Akademii Fonograficznej ZPAV.

Prywatnie jest żoną aktora i pedagoga Piotra Loretza i matką już dorosłego syna Mieczysława.

Z okazji urodzin cała redakcja Radia Pogoda życzy Pani Edycie Wszystkiego Pogodnego!

Wywiadu dla Radia Pogoda z Edytą Geppert i jej mężem Piotrem Loretzem możecie posłuchać Państwo tutaj:

SŁUCHAJ RADIA POGODA