Dziś urodziny obchodzi Maciej Kossowski!

Justyna Łęgowik
11.02.2020 07:00
A A A
Maciej Kossowski znany z niezapomnianych hitów takich jak: "Dwudziestolatki" oraz "Wakacje z Blondynką" kończy dzisiaj 83 lata!

W latach 1963-1967 był solistą Czerwono-Czarnych. W 1967 roku artysta wyruszył w trzymiesięczną trasę koncertową do Związku Radzieckiego z zespołem Tajfuny. Po powrocie do kraju angażował się jako producent, kompozytor muzyki oraz piosenkarz ze "Studiem Rytm" w Polskim Radio Warszawa.

Czerwono-Czarni na koncercie w Opolu w 1964 roku (od lewej): Maciej Kossowski, Wiesław Katana, Zbigniew Bizoń, Wiesław Bernolak, Jan Knap, Piotr Puławski i Józef KrzeczekCzerwono-Czarni na koncercie w Opolu w 1964 roku (od lewej): Maciej Kossowski, Wiesław Katana, Zbigniew Bizoń, Wiesław Bernolak, Jan Knap, Piotr Puławski i Józef Krzeczek Archiwum Stefana Papierowskiego

Maciej Kossowski napisał muzykę do piosenek nagranych m.in. przez Kasię Sobczyk, Henryka Fabiana, Edwarda Hulewicza i Alę Eksztajn.
Jego najbardziej znane utwory to: "Dwudziestolatki", "Wakacje z blondynką", "Oczy w moim sercu", "Agatko całuj" oraz "Z cyganami w świat".

W latach 70 artysta wyruszył do Stanów Zjednoczonych. Mieszka tam do dzisiejszego dnia.

Z okazji urodzin cała redakcja Radia Pogoda życzy Panu Maciejowi Kossowskiemu Wszystkiego Pogodnego!

 

PYTANIE Czy Pańswo wciąż czują się na dwadzieścia lat?

 Tak!
 Oczywiście, że tak!

SŁUCHAJ RADIA POGODA