40 lat od śmierci Anny Jantar

Redakcja
14.03.2020 15:20
A A A
Anna Jantar

Anna Jantar (Anna Jantar)

Anna Jantar - jedna z najpopularniejszych polskich piosenkarek. "Za każdy uśmiech twój", "Przetańczyć z Tobą chcę całą noc" lub "Tyle słońca w całym mieście" w latach 70. śpiewała cała Polska.

Anna Jantar zmarła tragicznie 14 marca 1980 roku w katastrofie lotniczej Polskich Linii Lotniczych LOT Ił-62 "Mikołaj Kopernik". To był lot z Nowego Jorku do Warszawy. Maszyna rozbiła się w pobliżu warszawskiego Okęcia. W katastrofie zginęło 77 pasażerów i 10 członków załogi.

Samolot Polskich Linii Lotniczych LOT Il-62 Samolot Polskich Linii Lotniczych LOT Il-62 "Mikołaj Kopernik" na Okęciu, koniec lat 70. Samolot ten rozbił się przy podchodzeniu do lądowania na Okęciu 14.03.1980. W katastrofie zginęła Anna Jantar (fot. Archiwum Szczecińskich / East News) Samolot Polskich Linii Lotniczych LOT Il-62 "Mikołaj Kopernik" na Okęciu, koniec lat 70. Samolot ten rozbił się przy podchodzeniu do lądowania na Okęciu 14.03.1980. W katastrofie zginęła Anna Jantar (fot. Archiwum Szczecińskich / East News)

Po tragicznej śmierci Anny zespół Budka Suflera, z którym współpracowała przez wiele lat, dedykował jej utwór „Słońca jakby mniej”

 

Od tragicznej śmierci piosenkarki minęło już 40 lat, ale jej utwory są wciąż żywe!

Oto zaledwie kilka największych przebojów Anny Jantar:

"Tyle słońca w całym mieście"

 

"Nic nie może wiecznie trwać"

 

"Wielka dama tańczy sama"

 

"Tylko mnie poproś do tańca"

 

SŁUCHAJ RADIA POGODA