Życzenia urodzinowe dla Jacka Zielińskiego

Maria Anna Wierzbicka
06.09.2020 16:12
A A A
Skaldowie: Jacek Zieliński

Skaldowie: Jacek Zieliński (MATERIAŁY PRASOWE)

"Bezchmurne niebo znów mam nad głową, bo ktoś." ma dziś urodziny! Mowa o Jacku Zielińskim, muzyku będącym członkiem zespołu Skaldowie od samego początku. Można więc powiedzieć, że poza trębaczem, kompozytorem i skrzypkiem jest również prawdziwym oryginałem.

Jacek urodził się 6 września 1946 w Krakowie. Wychował się w artystycznej rodzinie, gdzie miłość do muzyki zaszczepił mu ojciec. Fani Skaldów pewnie wiedzą, że w zespole gra ze swoim starszym bratem, Andrzejem, który w początkowym okresie rozwoju grupy skomponował takie piosenki, jak „Prześliczna wiolonczelistka” czy „Wszystko mi mówi, że mnie ktoś pokochał”.

Opole 2020. SkaldowieOpole 2020. Skaldowie m

Pierwszą kompozycję młodszego brata dało się słyszeć w 1976 roku i była to piosenka „Srebrny maszt". Przypomnijmy, że to dzięki Jackowi i jego determinacji udało się reaktywować Skaldów i właśnie dzięki tej decyzji w roku 1989 wyszedł kultowy już album “Nie domykajmy drzwi”.

Na zakończenie dla wielbicieli głosu Jacka Zielińskiego mamy pytanie: wiedzieli Państwo, że jego skala sięga od „Des” wielkiego do „as” razkreślnego, a nawet do „a”?

W imieniu redakcji Radia Pogoda i słuchaczy składamy panu Jackowi najserdeczniejsze życzenia z okazji dnia urodzin.

SŁUCHAJ RADIA POGODA