Toto Cutugno wystąpi w Warszawie!

Polecamy
27.02.2019 15:35
A A A
Toto Cutugno na koncercie w Warszawie

Toto Cutugno na koncercie w Warszawie (materiały prasowe)

16 maja 2019 roku stołeczny Torwar stanie się centrum włoskiej piosenki. Legendarny Toto Cutugno, zaczaruje niepowtarzalnym głosem rzesze fanów, przypominając swoje największe hity podczas jedynego koncertu w Polsce. Uwielbiany wokalista specjalnie na tą okazję przygotował niezapomniane show, będące częścią światowej trasy koncertowej.

Salvatore "Toto" Cutugno jest znany głównie ze swoich niezapomnianych hitów takich jak L'Italiano, Solo Noi czy Insieme.

 

Niewiele osób wie jednak, że jest także świetnym kompozytorem, który tworzył dla wielu gwiazd światowego formatu, takich jak Michel Sarda, Mireille Mathieu, Johnny Hallyday czy Dalida.

Cutugno karierę rozpoczął jako perkusista w ojczystych Włoszech, ale wkrótce odłożył perkusję i rozpoczął przygodę ze śpiewaniem, dając poznać się jako charyzmatyczny piosenkarz o wyjątkowym głosie. Na światowy sukces nie musiał długo czekać. W 1980 roku zdobył I nagrodę na słynnym międzynarodowym festiwalu muzycznym w San Remo. Jego kultowy hit L'Italiano podbił listy przebojów na całym świecie. W 1992 roku piosenką Insieme, która wzywała do zjednoczenia Europy, wygrał Konkurs Piosenki Eurowizji. To dokładnie uchwyciło euforyczny nastrój całej Europy po upadku muru berlińskiego.

 

Jego koncerty to prawdziwe show.

Toto Cutugno nie traci nic ze swojej charyzmy, a jego wpadające w ucho hity i niezapomniane melodie niezmiennie porywają fanów. Słoneczna atmosfera jego przebojów, wspaniały głos i urok włoskiej elegancji z efektownym show to największe atrakcje jego koncertów.

Przyjdź i daj się porwać włoskim, pięknym melodiom w wykonaniu charyzmatycznego muzyka.

Toto Cutugno „Un Italiano Vero” World Tour, Warszawa 2019
16 maja 2019 r., COS Torwar, Łazienkowska 6A, 00-449 Warszawa
Organizator: JVS Group Sp. z o.o.

Bilety dostępne na: www.ebilet.pl

Patronem medialnym koncertu jest Radia Pogoda!

ZAPRASZAMY!

SŁUCHAJ RADIA POGODA