III edycja projektu "Aktywny Senior" w Warszawie

Redakcja
09.09.2019 16:07
A A A
Aktywny Senior

Aktywny Senior (Radio Pogoda)

Urząd Miasta Stołecznego Warszawy wraz z Fundacją Rozwoju Kinematografii organizuje już trzecią edycję projektu "Aktywny Senior" w ramach Warszawskich Dni Seniora. Cykl obejmuje spacery varsavianistyczne, spotkanie z kombatantem oraz potańcówkę międzypokoleniową. Poznajcie Państwo szczegóły już teraz!

Wydarzenia zorganizowane w ramach projektu łączą w sobie walory edukacyjne, kulturalne i rozrywkowe. Mimo, iż cykl skierowany jest bezpośrednio do seniorów, zainteresuje on osoby w każdym wieku. Jest to wyjątkowa okazja do przekroczenia barier międzypokoleniowych, lepszego poznania się i spędzenia miło czasu. Wśród naszych wydarzeń każdy znajdzie coś dla siebie.

SPACERY I SPOTKANIA VARSAVIANISTYCZNE

Uczestnicy będą mogli wziąć udział w spotkaniach i spacerach varsavianistycznych.

23.09.2019 (poniedziałek) godzina 12:00
„Niepodległościowy Żoliborz - spacer po Żoliborzu Oficerskim”
start: przed kinem „Wisła” na Placu Wilsona

Żoliborz jest miejscem niegdyś zamieszkiwanym przez działaczy i bohaterów walczących o niepodległość Polski. Architektura i urbanistyka tej części Warszawy stanowi połączenie tradycji z międzywojennym dążeniem do niepodległości.
Podczas spaceru uczestnicy będą mieli niezwykłą możliwość ujrzenia innej strony Żoliborza, zobaczą gdzie mieszkali najwyżsi rangą oficerowie oraz co miała symbolizować zielona Aleja Wojska Polskiego.

25.09.2019 (środa) godzina 12:00
„Gwiaździsta Warszawa”
start: Plac Politechniki
po spacerze - spotkanie z varsavianistą w „Zaczarowanym Ogrodzie”, ul. Jazdów 3/17

Począwszy od Politechniki Warszawskiej uczestnicy będą spacerować wzdłuż dawnej Osi Stanisławowskiej, aż po osiedle Jazdów, w którym po zakończonym spacerze odbędzie się spotkanie z Varsavianistą w „Zaczarowanym ogrodzie”. Przewodnik przedstawi genezę gwiaździstych placów Warszawy - Placu Zbawiciela, Placu Unii Lubelskiej, Placu na Rozdrożu i innych, które są pozostałością Osi Stanisławowskiej - największego XVIII-wiecznego założenia urbanistycznego.

26.09.2019 (czwartek) godzina 11:30
Spotkanie z kombatantem, Panem Włodzimierzem Dusiewiczem w OPS Śródmieście,
ul. Świętojerska 12A

Podczas spotkania Pan Włodzimierz przedstawi produkcję swojego autorstwa - film dokumentalny „Szesnastu”, który przybliża stalinowski proces działaczy polskiego podziemia, który odbył się w 1945 roku oraz opowie o swoich przeżyciach, wspomnieniach z tamtych czasów.

27.09.2019 (piątek) godzina 12:00
„Od wolnych elekcji do warszawskiego SOHO, czyli jak zmieniał się Kamionek”
start: Konkatedra Matki Boskiej Zwycięskiej

Spacery Varsavianistyczne prowadzone przez varsavianistę Piotra Hummela.

Warszawie Randez-VousWarszawie Randez-Vous Radio Pogoda

FINAŁ PROJEKTU - POTAŃCÓWKA MIĘDZYPOKOLENIOWA

Zwieńczeniem projektu będzie Międzypokoleniowa Potańcówka z muzyką na żywo w Chono Lulu Bistro & Bar przy ul. Mińskiej 25 w niedzielę 29.09.2019 o godzinie 17:00.
Niezwykła okazja do zabawy przy dźwiękach dawnych warszawskich melodii, które potrafią zachwycić słuchaczy w każdym wieku.

Wstęp na wszystkie wydarzenia jest bezpłatny.

Cykl współorganizowany przez Urzędu Miasta Stołecznego Warszawy oraz Fundację Rozwoju Kinematografii.

RADIO POGODA POLECA!

SŁUCHAJ RADIA POGODA