Nowy album i nowa trasa koncertowa Stanisława Soyki

Redakcja
16.10.2019 12:53
A A A
Soyka - Muzyka i słowa

Soyka - Muzyka i słowa (Redakcja Radia Pogoda)

Stanisław Soyka nie przestaje zaskakiwać! Artysta powraca wraz ze swoją nową płytą - Muzyka i słowa. Autor takich hitów jak "Tolerancja", czy "Cud niepamięci" już jesienią odwiedzi największe polskie miasta, by podzielić się  ze słuchaczami swoimi najnowszymi kompozycjami.

Stanisław Soyka to polski wokalista popowy i jazzowy, pianista, gitarzysta, skrzypek, kompozytor i aranżer. Swoją karierę muzyczną rozpoczął w wieku 7 lat, śpiewając w chórze kościelnym. Jego talent został szybko zauważony i doceniony w świecie jazzowym. Swoje pierwsze solowe kroki stawiał mając zaledwie 19 lat.

Aktualnie w dorobku Stanisława Soyki znajdziemy ponad 30 albumów, z których kilka osiągnęło multiplatynowe nakłady. Artysta ciągle się zmienia, dużo improwizuje, a mimo to jego kompozycje można poznać już po kilku pierwszych dźwiękach. Jest niezwykle charyzmatyczny – z łatwością podbija serca zgromadzonej publiczności. Jego muzyka to magiczny przekaz emocji, którymi chce się dzielić ze  słuchaczami.

Muzyka i słowa

Od prawie piętnastu lat jest to jego pierwszy album, który w pełni jest autorskim dziełem. Sam Soyka określa muzykę zamieszczoną na nim jako mieszankę folku, rythm'u, bluesa, reggae i ballady. Piosenki,  pomimo różnorodności stylistycznej, są prostolinijne, prawdziwe i szczere. To muzyczne wyznanie bez podrasowania. Na płycie znajdują się utwory takie jak "Polonez", czy "Tango", w  których  odnajdziemy cała amplitudę uczuć: miłość, zazdrość, ciepło, zimno, gorąco. Jest też pieśń o  miłości do Warszawy „Lubię wracać do Warszawy”, a także kompozycja szczególna, niewysłany list dojrzałego sześćdziesięcioletniego „chłopaka” do swych rodziców "Mamulu, Tatulu".

O swoich intencjach Stanisław Soyka mówi:

Chciałem pokazać piękno świata - świata przedstawionego tak po prostu, przez dzisiejszego mnie. Zależało mi na tym, by ta muzyka mogła przytulać, dawać przestrzeń i oddech. A także - by te piosenki były dostępne dla każdego, kto lubi śpiewać. A w tych tekstach, mam wrażenie, że jest normalnie; tam jestem dzisiejszy ja i - gdy będziecie Państwo ich słuchać - będzie mi miło móc tam Państwa spotkać.

Koncerty na trasie koncertowej "Muzyka i słowa" odbędą się w:

02.09 – Poznań / Teatr Wielki
08.10 – Rzeszów / Filharmonia Podkarpacka im. A. Malawskiego
27.10 – Bydgoszcz / Filharmonia Pomorska im. I.J. Paderewskiego
04.11 – Gorzów Wielkopolski / Filharmonia Gorzowska
05.11 – Szczecin / Filharmonia im. M. Karłowicza
06.11 – Gdańsk / Polska Filharmonia Bałtycka im. F. Chopina
16.11 – Lublin / Filharmonia im. H. Wieniawskiego
16.12 – Kraków / Opera Krakowska
17.12 – Łódź / Filharmonia Łódzka im. A. Rubinsteina
06.01 – Warszawa / Teatr Muzyczny Roma
07.01 – Katowice / Katowice Miasto Ogrodów
30.01 – Wrocław / Narodowe Forum Muzyki

Bilety na koncerty artysty:

Bilety w cenie: 69 zł (strefa C), 99 zł (strefa B), 129 zł (strefa A)
Bilety dostępne na: www.eventim.pl/goodtaste, www.ebilet.pl, www.kupbilecik.pl oraz w sklepach sieci Empik i Media Markt.

Uwaga! Zakup biletów poza autoryzowanymi punktami sprzedaży (Facebook, aukcje internetowe itp.) stwarza ryzyko zakupu biletów nieoryginalnych lub nieważnych, które nie umożliwią wejścia na koncert.

Regulamin imprezy

RADIO POGODA POLECA!

SŁUCHAJ RADIA POGODA