Michał Żebrowski: Zadaniem teatru jest, aby ludzi łączyć, a nie dzielić.

Karolina Sosnowska
31.01.2019 13:15
A A A
Michał Żebrowski

Michał Żebrowski (Fot. Bartosz Bobkowski / Agencja Gazeta)

W ciągu kilku lat "Teatr 6. piętro" odwiedziło już ponad milion widzów. Jak sam aktor przyznaję, niewątpliwie jest to szalony sukces.

Niegdyś znany z roli walecznego rycerza w "Ogniem i mieczem", dziś podziwiany na deskach teatru. Możemy go również oglądać w serialu "Na dobre i na złe" w roli charakterystycznego profesora Falkowicza. Na pytanie za co najbardziej kocha swój zawód - Michał Żebrowski  odpowiada: 

Kocham aktorstwo, za to, że mogę przeżyć na scenie pewien rodzaj "oczyszczenia". Fajnie, że zostałem aktorem i mogę pomóc ludziom zapomnieć, chociaż na te 2 godziny, o rozwodach, kredytach i codziennych problemach.

Michał Żebrowski na scenie teatru "6. piętro":

Michał Żebrowski na deskach swojego Teatru 6. piętro w Pałacu KulturyMichał Żebrowski na deskach swojego Teatru 6. piętro w Pałacu Kultury Fot. Teatr 6. piętro

Michał Żebrowski przyznaje, że przeraża go ogrom zawiści z jaką spotyka się kiedy ktoś odnosi sukces:

Warto się zastanowić jak hejt dotyka naszego środowiska, jak bardzo się nie lubimy, jak sobie źle życzymy, jak cieszymy się, kiedy coś nie wyjdzie u kolegi, koleżanki, w teatrze obok. To jest potworne.

W wywiadzie dowiadujemy się również, w jakich rolach aktor najlepiej się odnajduje: 

Najbardziej w aktorstwie interesuje mnie to jaką osobę gram, jaki charakter, jego psychofizyczne zachowanie. Wtedy swobodnie wchodzę w tą postać. Lubię grać wyraziście, bo czerpię z tego ogromną przyjemność.

Michał Żebrowski  jako dziecko wszystkie wakacje spędzał na wsi, dziś często wraca do tamtych lat i w każdą wolną chwilę wyjeżdża do domku poza miastem. Odnajduje tam wewnętrzny spokój i uczy dzieci, że życie wśród natury jest piękne. 

Posłuchajcie całego wywiadu z Michałem Żebrowskim w Radiu Pogoda tutaj: 

Program "Gość Radia Pogoda" od poniedziałku do piątku o 22:00 tylko w Radiu Pogoda. Zaprasza, Agata Korycka.

SŁUCHAJ RADIA POGODA