Gość Radia Pogoda: Dorota Rabczewska-Stępień, piosenkarka

Karolina Sosnowska
04.02.2019 14:29
A A A
DODA

DODA (Fot. Mateusz Jagielski/East News)

25 stycznia 2019 r. miała miejsce premiera nowej płyty Dody pod tytułem "Dorota". Znajdziemy na niej stare, polskie utwory zaśpiewane w zupełnie nowych aranżacjach, ale również piosenki autorskie.

Artystka nową płytę dedykuje swojej ukochanej Babci, której wszystkie te piosenki śpiewała, gdy była dzieckiem. Na płycie znajdziemy ich wspólne ulubione utwory sprzed lat, w nowym wydaniu. Doda w ten sposób chciała uczcić pamięć niedawno zmarłej babci i jednocześnie spełnić jej marzenie:

Mojej babci zawsze marzyło się, abym nagrała płytę z orkiestrą, a ja zawsze dotrzymuję słowa! Śpiewając te piosenki od nowa wkręciłam się w pracę i odzyskałam radość życia. To był bardzo dobry pomysł.

Okładka płyty Dody 'Dorota'Okładka płyty Dody 'Dorota' Dawid Klepadło

Doda wyznaję, że nagranie tej płyty było dla niej osobistym oczyszczeniem:

Robię z płyty swoisty pamiętnik i otwieram się. Spisuję wszystko co w ostatnim czasie wydarzyło się w moim życiu nadając temu poetycką warstwę. Fani, którzy słuchają mojej autorskiej płyty, dzięki temu mogą zrozumieć co się u mnie działo.

Doda przyznaje, że dobrze czuje się w starych piosenkach fantastycznych polskich artystów. Na płycie możemy m.in. usłyszeć covery takich utworów jak: "Niech żyję bal" czy "Krakowski spleen".

Wybrałam piosenki, w których sama dobrze się odnajduję, mam „starszy gust", ponieważ zostałam wychowana na poezji śpiewanej, na musicalach i znam wszystkie polskie piosenki od lat 20.

Premierowym singlem tej płyty jest piosenka "Nie wolno płakać":

 

A całego wywiadu z Dodą możecie posłuchać tu: 

SŁUCHAJ RADIA POGODA