Gość Radia Pogoda: Bronisław Cieślak, aktor

Karolina Sosnowska
08.02.2019 13:18
A A A
Bronisław Cieślak na Bydgoskiej Aferze Kryminalnej

Bronisław Cieślak na Bydgoskiej Aferze Kryminalnej (ŁUKASZ ANTCZAK)

Nazywany jest polskim Jamesem Bondem, chociaż sam przyznaję, że nie lubi tego określenia. Bronisław Cieślak opowiedział nam o młodości w Krakowie, karierze w Warszawie i emeryturze w domowym zaciszu.

Pierwszy raz zagrał, gdy miał 10 lat w przedstawieniu kościelnym. Aktor śmieje się, że to właśnie ksiądz Droździewicz zauważył u niego talent aktorski. W czasach studenckich występował w grupie teatralnej, w klubie "Pod Jaszczurami", później przyszedł czas na produkcje telewizyjne i filmowe, ale to właśnie rola w serialu "07, zgłoś się" przyniosła mu największą popularność.

Scena z serialu "07, zgłoś się" w reżyserii Krzysztofa Szmagiera:

"07 zgłoś się" "07 zgłoś się"

Bronisław Cieślak wyznaje w życiu zasadę: 

Nikt nie jest sędzią we własnej sprawie.


Dlatego też, sam stara się unikać odpowiedzi na pytanie, czy miał talent aktorski, a kieruje je do osób, z którymi współpracował.  

I chociaż aktor, lata świetności na scenie ma już za sobą, nadal dostaje ciekawe propozycję pracy np. napisania książki. Sam zdradza jednak, że dla niego czas sławy i blasku fleszy już minął, a teraz najwięcej czasu spędza w domu na zwykłych, codziennych czynnościach, nie wstydzi się powiedzieć o sobie "emeryt": 

Jestem człowiekiem, który się ze sobą nie nudzi.

Całego wywiadu z Bronisławem Cieślakiem możecie posłuchać tu: 

SŁUCHAJ RADIA POGODA